Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Biblioteka

POBIERZ
Budowa kapitału społecznego do wykorzystania w procesie zarządzania rozwojem kierowanym przez lokalną społeczność
2015

Poruszona w monografii tematyka jest szczególnie istotna ze względu na widoczną zmianę umiejscowienia programu LEADER, będącego obecnie podejściem horyzontalnym, w nowej perspektywie programowania. Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie badań pt. „Budowa kapitału społecznego do wykorzystania w procesie zarządzania rozwojem kierowanym przez lokalną społeczność”, przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA przez konsorcjum firm Bluehill Sp. z o.o. oraz Quality Watch Sp. z o.o. w okresie marzec – maj 2015 r. Badania miały charakter ogólnopolski – analizie poddano 335 lokalnych grup działania (LGD); badania prowadzono z udziałem członków zarządu i pracowników LGD, przedstawicieli sektora publicznego, społecznego i gospodarczego.

OBEJRZYJ
Nie ma jak Polska – odcinek „Hity turystyki wiejskiej – aktywnie”
2015

Polska wieś to idealny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie wypoczynek w ruchu. Odpoczynek na wsi to propozycje dopasowane do różnych potrzeb. Osoby aktywne i uprawiające sport przekonają się, że na wsi na wyciągnięcie ręki znajdują się tereny sprzyjające wysiłkowi o różnym poziomie intensywności. Zachęcamy do zapoznania się z Hitami Turystyki Wiejskiej – w odcinku m.in. Pod Kogutem w Krępie koło Zalesia Górnego, Pałac Boborówko w Szamotułach, Agrorelaks w Brynicy, Rancho u Zapotocznego w Łagówku, Babskie Rancho w Śmiechowicach, Sudecki Szlak Konny.

OBEJRZYJ
Nie ma jak Polska – odcinek „Hity turystyki wiejskiej edukacyjnie"
2015

OBEJRZYJ
Nie ma jak Polska – odcinek „Hity turystyki wiejskiej tradycyjnie"
2015

OBEJRZYJ
Nie ma jak Polska – odcinek „Hity turystyki wiejskiej kulinarnie"
2015

OBEJRZYJ
Nie ma jak Polska – odcinek „Hity turystyki wiejskiej naturalnie"
2015

OBEJRZYJ
Mniszki - wieś żywotna
2015

Jeszcze do niedawna w Mniszkach straszyły zniszczone budynki gospodarskie pozostawione przez tuczarnię trzody chlewnej. Z inicjatywy Rady Sołeckiej i mieszkańców Mniszek Gmina Międzychód utworzyła w roku 2007 Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej. Wyremontowane zabytkowe budynki dawnego folwarku rodziny von Unruh dziś służą okolicznym mieszkańcom i turystom. Są tu wystawy: m.in. sprzętu gospodarstwa domowego i urządzeń do przeróbki mleka, urządzeń i sprzętu do prania, maglowania i prasowania. Organizowane są warsztaty z garncarstwa, wikliniarstwa, kowalstwa.

Na tej inwestycji, zrealizowanej w dużym stopniu za pieniądze unijne, skorzystali nie tylko turyści, ale także młodzi ludzie, którzy tu właśnie znaleźli pracę - jako moderatorzy, przewodnicy. Dzięki niej zdobywają doświadczenie, realizują swe pasje.

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009