Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

Wykorzystanie innowacji w gospodarstwie rolnym w zakresie ochrony środowiska

10.05.2017

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu  "Wykorzystanie innowacji w gospodarstwie rolnym w zakresie ochrony środowiska", organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu w dniach 22-23 maja 2017r.

Szkolenie realizowane jest w ramach Planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich i skierowane jest do doradców rolniczych WODR, doradczych podmiotów prywatnych, doradców izb rolniczych, rolników oraz  innych  odbiorców, którzy mają możliwości rozpowszechnienia pozyskanej wiedzy wśród rolników oraz osób działających na rzecz rolnictwa.

Szkolenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem szkolenia jest upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania negatywnym skutkom niedoboru wody w glebie i stosowaniu dobrych praktyk, ułatwienie kontaktów pomiędzy rolnikami, doradcami i jednostkami naukowymi, a także zachęcanie doradców i rolników nowatorów do współpracy w tym zakresie.

Program obejmuje część teoretyczną w pierwszym dniu realizowaną z udziałem pracowników Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu i wyjazdową do gospodarstwa rolniczego w drugim dniu.

Tematyka szkolenia dotyczyć będzie innowacji, niekonwencjonalnych rozwiązań w zakresie technologii uprawy, możliwości regulacji stosunków wodnych, małej retencji, ograniczania strat wody i degradacji gleby oraz racjonalnej gospodarki nawozowej, stosowania nawozów nowej generacji i innych rozwiązań na rzecz ograniczania stresu roślinom uprawnym.

Rozpoczęcie zajęć: 22 maja 2017 r. o godz. 11:00  przy ul. Winogrady 63 w Poznaniu

Udziału w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty dojazdu.

Kartę zgłoszenia prosimy przesłać do Oddziału CDR w Poznaniu na adres poznan@cdr.gov.pl, bądź za pośrednictwem faksu na numer: 61 820-19-71. Termin zgłoszenia do 17.05.2017 r.

Kolejna edycja szkolenia odbędzie się w dniach: 19-20 czerwca br.

Kontakt w sprawach merytorycznych: Danuta Nowak - tel. 61 823 20 81 w. 127, d.nowak@cdr.gov.pl


Do pobrania:

- Karta zgłoszenia  
- Ramowy program szkolenia

 

Słowa kluczowe : szkolenieSIR


Portale regionalne
mapa

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009