Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

Forum dyskusyjne „Jak zapobiegać ubóstwu i wykluczeniu społecznemu na obszarach wiejskich”

11.05.2017

Ubóstwo i różne formy wykluczenia społecznego dotykają wiele obszarów wiejskich w Europie. Liczne organizacje wiejskie starają się z jednej strony zwiększać szanse rozwojowe na wsi (np. poprzez tworzenie dodatkowych źródeł dochodu), z drugiej zaś – zapewnić, że nikt nie będzie wyłączony z udziału w rozwoju obszarów wiejskich.

W ramach przygotowań do Europejskiego Parlamentu Wiejskiego 2017 , organizacje reprezentujące społeczności wiejskie w państwach członkowskich UE oraz krajach kandydujących uruchomiły szeroką debatę, która pomoże zorientować się w skali i przyczynach ubóstwa i wykluczenia na obszarach wiejskich. Za tematykę ubóstwa i wykluczenia na wsi odpowiada Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich, dlatego zachęcamy Państwa do wyrażania swoich opinii w poszczególnych wątkach zamieszczonego poniżej Forum oraz do wypełniania ankiety.

W czerwcu 2017 r. w Krakowie planowana jest międzynarodowa konferencja z udziałem przedstawicieli organizacji ze wszystkich zainteresowanych państw.

WEJDŹ NA FORUM

WYPEŁNIJ ANKIETĘ


Źródło: www.faow.org.pl


Portale regionalne
mapa

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009