Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych na terenach wiejskich - publikacja do pobrania

05.06.2017

 „Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych na terenach wiejskich" to nowa publikacja, opracowana i  wydana przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w ramach projektu  dofinansowanego przez NFOŚiGW.

Opracowanie przybliża kwestie związane z ochroną zasobów wodnych na terenach wiejskich, w tym  rolę naturalnych metod retencjonowania wody, ochrony przeciwpowodziowej i ograniczenia suszy w rolnictwie.

Zespół ekspertów praktyków, reprezentujących różne ośrodki naukowe i różne metody doświadczalne, promuje w książce innowacyjne rozwiązania w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej oraz ochrony wód powierzchniowych, przytaczając  praktyczne przykłady skutecznego ich zastosowania. 

Publikację uzupełnia suplement Ministerstwa Środowiska stanowiący wprowadzenie do nowego Prawa wodnego, które zacznie niebawem obowiązywać.  

Książka w wersji drukowanej jeszcze w czerwcu trafi do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, ale jest również dostępna w wersji elektronicznej na stronie www.fdpa.org.pl/woda.

Opinie i uwagi dotyczące publikacji i tematyki w niej poruszonej można kierować na adres fdpa@fdpa.org.pl

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ma nadzieję, że publikacja stanie się użytecznym kompendium wiedzy dla lokalnych samorządów, na których spoczywa faktyczny obowiązek i odpowiedzialność za rozwiązanie problemów związanych z gospodarką wodną i  wodno-ściekową.

Źródło: www.fdpa.org.pl

Słowa kluczowe : publikacjeśrodowisko


Portale regionalne
mapa

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009