Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

VII Festiwal Rosołu

10.08.2017

15 sierpnia 2017 r. na rynku w Nowym Wiśniczu odbędzie się VII Festiwal Rosołu podczas Jarmarku Wiśnickie Specjały

Podczas VII Festiwalu Rosołu w Nowym Wiśniczu Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Raby" ogłosi wyniki  konkursu im. Stanisława Czernieckiego na najlepszą publikację o lokalnych i regionalnych kulinariach w 2017 r., w którym nagrodą jest puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konkurs miał charakter otwarty. Zgłoszenia wysłać mógł każdy, a w szczególności podmioty, które wydały publikację kulinarną, są jej autorami lub wykazują związek z publikacją.

Publikacje zawierały przepisy na potrawy związane z obszarem geograficznym, który charakteryzuje się szczególnymi cechami regionalnymi i lokalnymi.

Celem konkursu jest przede wszystkim promocja inicjatyw lokalnych w zakresie oryginalnych publikacji kulinarnych, szczególnie wskazujących na znaczenie lokalnych i regionalnych potraw w życiu społeczności lokalnej oraz ochrona i popularyzacja polskiego, kulinarnego dziedzictwa regionalnego i lokalnego.

Więcej informacji na stronie: LGD Dolina Raby


Portale regionalne
mapa

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009