Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Zwiększenie efektywności doradztwa we wspieraniu innowacji w rolnictwie” - podsumowanie konferencji

30.10.2017

W dniach 23 i 24.10.2017 r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbyła się konferencja nt. „Zwiększenie efektywności doradztwa we wspieraniu innowacji w rolnictwie”.

Uczestniczyli w niej doradcy i dyrektorzy Ośrodków Doradztwa Rolniczego, przedstawiciele instytutów badawczych resortu rolnictwa, uczelni rolniczych, przedstawiciele prywatnych podmiotów doradczych oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

W trakcie konferencji przedstawiono wyniki badania opinii kierowników Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego, prywatnych akredytowanych podmiotów doradczych, przedstawicieli nauki i rolników na temat czynników mających wpływ na wdrażanie innowacji w gospodarstwach rolnych. Drugi dzień konferencji przeznaczony był w większości na dyskusję, uwagi i propozycje skupione wokół następujących zagadnień:

  • czynniki wyróżniające innowatorów w rolnictwie i na obszarach wiejskich,
  • rola doradców we wdrażaniu innowacji w rolnictwie,
  • jak usprawnić wspieranie procesów innowacyjnych w doradztwie w relacji do nauki i firm komercyjnych zaopatrujących rolników w nowoczesne środki produkcji.

Dyskusja skupiała się wokół efektywniejszego zaangażowania rolników - innowatorów w upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań, efektywniejszego wykorzystanie potencjału nauki i doradztwa w upowszechnianiu innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, organizowania współdziałania różnych podmiotów – interesariuszy działań innowacyjnych w rolnictwie.

Do pobrania:

Raport końcowy

  • Opinia dotycząca raportu wykonanego w ramach operacji  sporządzona przez prof. Sławomira Zawiszę - pobierz
  • Opinia dotycząca raportu wykonanego w ramach operacji  sporządzona przez dr hab. inż. Józefa Kanię - pobierz
  • Opinia dotycząca raportu wykonanego w ramach operacji  sporządzona przez dr Witolda Bogutę - pobierz

Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009