Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Smart Villages Portal

09.01.2018

Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich  utworzyła na swojej stronie internetowej portal dotyczący Inteligentnych Wiosek Smart Villages Portal, służący gromadzeniu informacji zbieranych przez grupę tematyczną ENRD Smart Villages.

Inteligentne Wioski to stosunkowo nowe podejście w zakresie kształtowania polityki UE. Koncepcja Inteligentnych Wiosek odnosi się do obszarów wiejskich i społeczności, które chcą rozwijać nowe możliwości w oparciu o swoje mocne strony i zasoby. W Inteligentnych Wioskach tradycyjne oraz nowe sieci i usługi są wzmacniane za pomocą technologii cyfrowych, telekomunikacyjnych, innowacji przy lepszym wykorzystaniu wiedzy, a wszystko z korzyścią dla mieszkańców i przedsiębiorstw. Technologie cyfrowe i innowacje mogą polepszyć jakość życia oraz podnosić standard  usług publicznych dla obywateli – i co ważne - przy lepszym wykorzystaniu zasobów oraz mniejszym wpływie na środowisko. Koncepcja Inteligentnych Wiosek nie proponuje rozwiązania uniwersalnego – oparta jest  na potrzebach i potencjale danego terytorium i prowadzonej przez niego strategii, wspierana jest przez nowe lub istniejące strategie terytorialne.

Zachęcamy do odwiedzenia portalu Smart Villages, zawierającego linki do wielu inspirujących inicjatyw w całej Europie, które badają nowe sposoby rewitalizacji usług wiejskich poprzez społeczne i cyfrowe innowacje w takich dziedzinach jak: zdrowie, usługi społeczne, edukacja, mobilność, energia i inne.

7 grudnia 2017 r. w Brukseli odbyło się spotkanie Grupy Tematycznej nt. Inteligentnych Wiosek  z udziałem partnera sieci KSOW z Polski, który przygotował notatkę - pobierz

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009