Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik

11.04.2018

"Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik" to pilotażowy program kompleksowej opieki nad osobami starszymi z obszarów wiejskich.

11 kwietnia o 12:00 w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja inaugurująca Program Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik, który jest wspólnym przedsięwzięciem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego.

"Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik" zakłada m.in.: kompleksową opiekę z elementami rehabilitacji w trybie dziennym, kompleksową rehabilitację w trybie stacjonarnym, krótkoterminowy pobyt z noclegiem dla osób starszych połączony z rehabilitacją - w ramach wsparcia opiekunów osób starszych, np. w okresie nasilonych prac w gospodarstwie rolnym. Skierowany jest do osób podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Celem Programu jest zwiększenie aktywności osób starszych w środowisku wiejskim, zmniejszenie obciążeń dla członków rodziny, związanych z opieka i pielęgnacja osoby niesamodzielnej, zmniejszenie liczby osób niesamodzielnych w gospodarstwach rolnych.

Program "Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik" powstał w odpowiedzi na potrzebę poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w obszarze organizacji i świadczenia usług opiekuńczych, rehabilitacyjnych oraz profilaktyki zdrowotnej wśród rolników, uwzględniających ryzyko wypadków w rolnictwie, chorób typowych dla wieku podeszłego oraz specyfikę pracy rolniczej - powiedział Prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński.

Projekt realizowany będzie do 2020 r., w oparciu o bazę lokalowo-rehabilitacyjną KRUS oraz inne placówki opiekuńczo-lecznicze.

Więcej informacji na stronie www.krus.gov.pl

Słowa kluczowe : seniorzykonferencjaspołeczeństwozdrowieKRUS


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009