Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Młodzież i biogospodarka w regionie Morza Bałtyckiego (Youth & Bioeconomy in the Baltic Sea Region) - podziel się swoją opinią

05.06.2018

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej młodzieży i biogospodarki w regionie Morza Bałtyckiego Youth & Bioeconomy in the Baltic Sea Region.

Instytut Szwedzki w ramach Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego (EUSBSR) planuje opracować i wdrożyć cykl szkoleń skierowanych do organizacji młodzieżowych oraz ekspertów w dziedzinie biogospodarki w regionie Morza Bałtyckiego w takich krajach jak Dania, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Islandia, Norwegia, Polska i wybrane landy Niemiec. Zapraszamy do udziału w badaniu zarówno przedstawicieli młodzieży, jak i zajmujących się nad zagadnieniami biogospodarki - celem ankiety jest zebranie informacji na temat potrzeb i wyzwań w obszarze biogospodarki i partycypacji młodzieży. Ankieta posłuży do opracowania programu szkoleniowego w ramach Bałtyckiego programu młodych liderów (Baltic Leadership Programme Youth). Termin wypełnienia ankiety w języku angielskim upływa 12 czerwca br.

Kliknij w link, żeby wypełnić ankietę

Biogospodarka dotyczy zarządzania odnawialnymi zasobami biologicznymi i ich przetwarzaniem w żywność, paszę dla zwierząt, produkty biologiczne i bioenergię poprzez innowacyjne i wydajne technologie. Oznacza to inteligentne wykorzystanie każdej części biomasy w zrównoważony sposób. Produkty na bazie biologicznej to np. bioplastiki, inteligentne materiały opakowaniowe, materiały budowlane, żywność, pasza dla zwierząt gospodarskich, składniki, tekstylia, zdrowie i farmaceutyki, a także energia, biopaliwa i ciepło.

Definicja młodzieży dostępna jest na portalu UE Młodzież: https://ec.europa.eu/youth/news/eu-youth-strategy-adopted_en


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009