Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Ostatnia szansa na udział w konkursie „Skarby Europy zaklęte w szkle”!

12.09.2018

Tradycja robienia przetworów w warunkach domowych jest w Polsce bardzo długa. Marynuje się dynię i grzyby, kisi ogórki i kapustę, z owoców przygotowuje kompoty i dżemy, a z mięsa – konserwy. Korzystając ze sprawdzonych przepisów mam i babć zamykamy smaki mijającego lata w słojach, by cieszyć się nimi w ciągu zimy i na przedwiośniu.

Zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle”!  Zgłoszenia już tylko do 15.09.2018.

Cel konkursu

Celem konkursu jest promocja przetworów domowych wykonanych surowców zebranych/wyprodukowanych na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, podlaskiego i mazowieckiego, zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, promocja tworzenia krótkich łańcuchów dostaw, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich przez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w obszarze małego przetwórstwa lokalnego.

Przedmiot konkursu

Przedmiotem konkursu są przetwory domowe oceniane w następujących kategoriach:

  • domowe przetwory z owoców (w tym jagody, borówki, jeżyny, żurawiny itp.);
  • domowe przetwory z warzyw (w tym grzyby leśne);
  • domowe przetwory mięsne i rybne.

Uczestnicy

Konkurs skierowany jest do grup formalnych i nieformalnych (organizacji zrzeszających pełnoletnie osoby fizyczne, kół gospodyń wiejskich) działających na obszarach wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Nagrody

Wyłonionym laureatom Konkursu (grupom) zostaną przyznane nagrody finansowe w każdej z czterech kategorii:

I miejsce – 500 zł,

II miejsce – 300 zł,

III miejsce – 200 zł.

Harmonogram konkursu

  • do 15.09.2018 r. – przesyłanie zgłoszeń;
  • do 30.09.2018 r. – wyłonienie finalistów;
  • 08.10.2018 r. – ocena;
  • 09.10.2018 r. – wręczenie nagród.

Konkurs jest integralną częścią konferencji, która odbędzie się w dniach 8-9 października 2018 r. w Olsztynie w ramach operacji „Tradycja i Rozwój”.

Organizatorami konkursu są: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct w Olsztynie i w Olecku, Pomorska Izba Rolnicza, Podlaska Izba Rolnicza, Mazowiecka Izba Rolnicza.

Program konferencji  - pobierz

Regulamin konkursu - pobierz

Karta zgłoszenia - pobierz

Więcej o projekcie: http://wmirol.org.pl/2017/07/21/projekt-kierunek-rozwoj/  oraz w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej, tel./fax: 895354843, e-mail: skarbyeuropy@gmail.com

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009