Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Podsumowanie projektu „Cztery podejścia jeden cel”

31.10.2018

W ramach projektu Cztery podejścia jeden cel – wypracowanie innowacyjnych mechanizmów współpracy z wykorzystaniem dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego obszarów LGD realizowanego w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich odbyło się dwanaście wyjazdów studyjnych oraz seminarium podsumowujące. Liderem Projektu jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska, działająca wraz z trzema Partnerami projektowymi, którymi są:

  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie,
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krasnystaw Plus
  • Lokalna Grupa Działania Zielone Bieszczady

Na obszarze każdej z Lokalnych Grup Działania miały miejsce trzy wizyty studyjne, czyli w sumie odbyło się ich 12.

Podsumowaniem projektu było seminarium „Cztery podejścia jeden cel” , w którym udział wzięły wszystkie Lokalne Grupy Działania. Uczestniczyło w nim osiemdziesiąt osób.

Projekt „Cztery podejścia jeden cel…” był dla jego uczestników nie tylko wspaniałą przygodą i okazją do zawarcia nowych przyjaźni, ale także cenną lekcją o tradycji, kulturze i gospodarce poszczególnych regionów Polski. Zintegrowanie ludzi pochodzących z różnych części kraju otworzyło nowe możliwości i pozwoliło zaczerpnąć inspiracji. Za sprawą projektu pojawiły się nowe pomysły i wywiązały się ciekawe rozmowy o tym, co ważne dla danego obszaru. Rozmawiano między innymi o odniesionych sukcesach, ale także o problemach napotkanych na drodze do wspieranie lokalnego rozwoju. Uczestnicy poznali pomysły na biznes, wymienili się doświadczeniami, a także wzięli udział w warsztatach tematycznych, stanowiących bardzo ważny element każdej wizyty studyjnej. Dzięki warsztatom każdy mógł na własnej skórze poczuć klimat odwiedzonego regionu i nauczyć się czegoś, co jest tam niezwykle cenione
i charakterystyczne.

„Cztery podejścia jeden cel…” to rozmowy, nowe doświadczenia i inspiracje na przyszłość. Inspiracje, których owoców można spodziewać się już niedługo, kiedy zaczerpnięte na wyjazdach pomysły staną się rzeczywistością.

Zapraszamy do przeczytania szczegółowego sprawozdania z całości projektu, przygotowanego przez Partnera - przeczytaj.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z projektu.

Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009