Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

EURIC – WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

06.02.2019

Zostań Ambasadorem Europejskich Innowacji na Obszarach Wiejskich!!!

Jesteś rolnikiem, leśnikiem albo przedsiębiorą w sektorze rolno-spożywczym chętnym by podzielić się swoim sukcesem?

Byłeś ostatnio częścią innowacyjnej, inspirującej i przełomowej inicjatywy (rolnictwo / leśnictwo / sektor żywnościowy)?

Czy Twój projekt obejmował udział partnerów z instytucji naukowo-badawczych?

Zgłoś się do udziału w Europejskim Konkursie Innowacji na Obszarach Wiejskich (EURIC) w ramach projektu LIAISON !! Żeby się zgłosić, kliknij tutaj...

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca 2019 roku.
Możesz zostać wybrany/a jednym z 15 Ambasadorów Innowacji na Obszarach Wiejskich i otrzymać międzynarodowe wyróżnienie na prestiżowej ceremonii wręczenia nagród w jednej z europejskich stolic w listopadzie 2019 roku.

PROJEKT LIAISON – O CO CHODZI?

LIAISON ma na celu znaczące przyczynienie się do optymalizacji interaktywnego oraz innowacyjnego podejścia do projektów, a także wprowadzenia polityk UE mających na celu przyśpieszenia innowacji w rolnictwie, leśnictwie i na obszarach wiejskich. Więcej o projekcie tutaj.

LIAISON to projekt promujący współpracę nie tylko podmiotów ale także różnorodnych społeczności w celu wspólnej realizacji planu i wdrażania interaktywnych projektów innowacyjnych – zarówno wewnątrz jak i zewnątrz EIP-Agri.

Pobierz ulotkę

Naukowcy,  doradcy, aktorzy z interaktywnych projektów innowacyjnych, inicjatywy i sieci, doradcy rolniczy/leśni, decydenci i administracja będą wspólnie realizować plan i wdrażać interaktywne podejście do projektów. 

LIAISON wypracuje gotowe metody i narzędzia w celu optymalizacji wykorzystania interaktywnych sposobów innowacyjnych w projektach finansowanych w ramach EIP-AGRI, a także poza nimi. W trakcie trwania projektu odbędzie się:

Europejski Konkurs Innowacji na Obszarach Wiejskich zawierający interaktywną bazę danych (Story Map) około 150 studiów przypadków i nominację 15 Ambasadorów Innowacji.

Bieżące wsparcie Stałego Komitetu DG AGRI do spraw Badań Rolniczych dla Strategicznych Grup Roboczych AKIS

Seria pogłębionych, bezpośrednich przewodników mówiących “Jak…?” sprzyjających współtworzeniu i wspólnemu uczeniu się, wypracowanych podczas pracy z interaktywnymi projektami innowacyjnymi (np. innowacyjne serwisy wsparcia)

Zbiór założeń i zadań dotyczących poprawy środowiska instytucjonalnego dla interaktywnych projektów innowacyjnych (np. dla Instytucji Zarządzającej wdrażaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich) wprowadzające EIP-AGRI na poziomie narodowym / regionalnym

Filmy i inne materiały komunikacyjne prezentujące dobre praktyki w planowaniu i wdrażaniu interaktywnych projektów innowacyjnych.

Informacje na temat wszystkich wskazanych powyżej działań  – obok innych informacji dotyczących wspierania i promocji innowacyjnego podejścia interaktywnego – dostępne będą  na stronie web jako Interaktywne Narzędzie Innowacyjne.

Wszystkie zorientowane politycznie i praktycznie rezultaty projektu wypracowane przez LIAISON będą podstawą w procesie wypracowania i uzasadnienia wniosków opartych na przeglądzie doświadczeń  członków konsorcjum i innych zaangażowanych aktorów i interesariuszy.

W razie pytań / wątpliwości prosimy o kontakt:

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Karolina Świstak - tel. 22 125 62 15, e-mail: k.swistak@cdr.gov.pl

Dokumenty do pobrania:

 


Źródło: https://www.cdr.gov.pl/projekty-i-wspolpraca/120-liaison-euric/2845-projekt-liaiosn-o-co-chodzi


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009