Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Konkurs na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego 2019

06.03.2019

Fundacja WWF Polska, pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, organizuje kolejną edycję konkursu na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego 2019.

Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych praktyk rolniczych i rolników „przyjaznych Morzu Bałtyckiemu”, czyli takich, którzy stosują w swojej działalności metody ograniczające odpływ azotu i fosforu z ich gospodarstw do wód, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczenia Bałtyku i występowania zakwitów glonów i sinic (tzw. zjawisko eutrofizacji).

WWF zaprasza do udziału w konkursie rolników indywidualnych, gospodarstwa rodzinne  i przedsiębiorstwa rolne, zarówno prowadzących produkcję konwencjonalną jak i ekologiczną.

Konkurs obejmuje rolników z całego obszaru Polski oraz pozostałych krajów regionu bałtyckiego. Zwycięzcy I etapu, ogólnokrajowego, otrzymają nagrody w wysokości:

  • 1000 euro (I miejsce)
  • 500 euro (II miejsce)
  • 300 euro (III miejsce)

Zwycięzca II etapu, całego regionu bałtyckiego, otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 euro.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 20 kwietnia 2019 r. na adres: rolnikroku@wwf.pl albo pocztą tradycyjną na adres Fundacji. Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: www.wwf.pl/rolnikroku lub www.zdrowybaltyk.pl

Pobierz ulotkę informacyjną

Pobierz formularz uczestnictwa:


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009