Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wyspa Innowacji na Targach AGROTECH

27.03.2019

W dniach od 15 - 17 marca 2019 r., na terenie Targów Kielce po raz 25 odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH - największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi nowoczesnych maszyn. Podczas jubileuszowej edycji targów swoje wyroby prezentowało rekordowa liczba tj. ponad 750 wystawców z 25 krajów świata.

W hali „H” pod hasłem Nauka i Doradztwo – Praktyce Rolniczej zaprezentowana została „Wyspa Innowacji” czyli wspólne stoisko wszystkich instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

Na tym stoisku uczestnicy wystawy mogli dowiedzieć się o zakresie działalności oraz najważniejszych osiągnięciach prezentowanych jednostek. Wystawcy nie tylko prezentowali swoje osiągnięcia i udzielali informacji, ale także zachęcali do bezpośredniej degustacji wytworzonych produktów, które cieszyły się wielką popularnością wśród odwiedzających.

No stoisku jednostek doradztwa rolniczego doradcy udzielali porad z wielu różnych tematów interesujących odwiedzających, m.in. były to zagadnienia związane z uprawą roślin ekologicznych, działania modernizacja gospodarstw rolnych, restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych czy działaniem Współpraca. W kontekście targów wiele pytań dotyczyło także zasad doboru maszyn rolniczych do wielkości gospodarstw i wielu innych kwestii.

Wyspy Innowacji organizowane z inicjatywy MRiRW i finansowana z środków pomocy technicznej w ramach KSOW 2014-2020, stały się już trwałym elementem najważniejszych wydarzeń w branży rolniczej.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009