Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

#PoleDziałania: Projekt dla młodzieży aktywnej społecznie

27.03.2019

Są młodzi, mieszkają na wsi, działają na rzecz innych ludzi w swoim środowisku lub dopiero chcieliby zacząć. Dla nich Fundacja Wspomagania Wsi stworzyła projekt #PoleDziałania. Jego uczestnicy wezmą udział w trzydniowym spotkaniu, podczas którego będą mogli zyskać nowe kompetencje w zakresie działalności społecznej. Projekt przeznaczony dla młodzieży w wieku 16-19 lat, zamieszkującej miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia.

Młodzi aktywiści wyposażeni zostaną w praktyczną wiedzę o działaniu: jak rozpoznać potrzeby, jak przygotować projekt, jak znaleźć sprzymierzeńców. Inicjatywy młodzieży, które narodzą się w trakcie projektu lub po nim, będą mogły liczyć na wsparcie mentorskie z naszej strony – mówi Magdalena Kowalczyk z Fundacji Wspomagania Wsi.

Warsztaty odbędą się w dniach 13-15 października w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (woj. łódzkie). Zostaną one poprzedzone jednodniowymi spotkaniami regionalnymi, które odbędą się od kwietnia do czerwca. Każdy uczestnik projektu weźmie udział w jednym z nich.

Zainteresowani udziałem w projekcie powinni do 15 kwietnia wypełnić formularz, który znajduje się stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/. Także do 15 kwietnia należy nagrać i przesłać do organizatorów dwa krótkie filmy, w których młodzież mówi o sobie oraz przedstawia pomysł na działanie możliwe do przeprowadzenia w swojej okolicy.

Do udziału w projekcie szczególnie zaproszone są osoby, które angażowały się wcześniej w inicjatywy społeczne, wolontarystyczne, kulturalne czy polityczne. Nie jest to jednak warunek konieczny. – Nie przejmujcie się, jeśli do tej pory nie macie na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Jeśli dokładnie opiszecie nam problem w waszej okolicy i zaproponujecie jego rozwiązanie, być może wasz pierwszy projekt narodzi się w trakcie PolaDziałania! – zachęca Magdalena Kowalczyk.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/

Fundacja Wspomagania Wsi (FWW) wspiera rozwój terenów wiejskich, w tym inicjatyw gospodarczych, społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi i małych miast. Fundacja prowadzi również szereg programów poświęconych edukacji liderów organizacji wiejskich.

Więcej na www.fundacjawspomaganiawsi.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009