Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Nauka Doradztwu Rolniczemu - spotkanie w IUNG – PIB

15.07.2019

W dniach 3 -5 lipca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Nauka Doradztwu Rolniczemu” organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) oraz Centrum Doradztwa Rolniczego (CDR) w Brwinowie, we współpracy z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach. Tematem przewodnim tego spotkania było „Rolnictwo precyzyjne w teorii i praktyce”, a jego celem, podobnie jak wcześniejszych spotkań z tego cyklu, było pogłębienie wiedzy doradców oraz umożliwienie wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i implikacja najnowszych rozwiązań do praktyki rolniczej.

W pierwszym dniu spotkania odbyły się wykłady, których tematem było zaprezentowanie głównych kierunków badań jakimi zajmuje się rolnictwo precyzyjne oraz zaprezentowanie uzyskiwanych wyników, osiągnięć i nowych rozwiązań. Po części wykładowej odbyła się wizyta w gospodarstwie Osiny, które jest częścią Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Kępa – Puławy, należącego do IUNG - PIB, gdzie uczestnicy poznali techniczne uwarunkowania rolnictwa precyzyjnego oraz park maszynowy wykorzystywany przez instytut.

Kolejne dwa dni były poświęcone na praktyczne zapoznanie się z tematyką rolnictwa precyzyjnego. W tym celu doradcy odwiedzili dwa gospodarstwa, które już od kilku lat wdrażają ten rodzaj technologii w swoich gospodarstwach.

Zarówno wykłady jak i część praktyczna tworzyły spójną całość pozwalającą spojrzeć na rolnictwo precyzyjne z różnych perspektyw, a bogata wiedza praktyczna z tego zakresu pozwoli doradcom przekazać najnowsze informacje bezpośrednio zainteresowanym producentom rolnym.

 


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009