Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zaproszenie do wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym nt. rolnictwa ekologicznego

14.08.2019

Zachęcamy do wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym pn. „Upowszechnianie wiedzy w zakresie rolnictwa ekologicznego i osiągnieć nauki w wybranych krajach UE” do Francji organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu w ramach projektu  pn. „Rolnictwo ekologiczne – upowszechnianie wiedzy i promocja gospodarowania metodami ekologicznymi”.

Termin wyjazdu studyjnego: 16-20 września 2019 roku.

Celem wyjazdu jest upowszechnianie wiedzy w zakresie systemów jakości żywności oraz w zakresie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie  ekologicznym i produkcji żywności ekologicznej.

Ramowy program wizyty obejmuje:

  • wizytę na targach ekologicznych / polowych pokazach rolniczych „Tech and Bio” obejmujących ponad 100 demonstracji na 15 hektarach - prezentacja innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie rolnictwa ekologicznego;
  • wizyty w gospodarstwach ekologicznych o różnym profilu produkcji;
  • wizytę w lokalnej instytucji rolniczej - prezentacja rozwiązań systemowych, w tym systemów wsparcia rolnictwa ekologicznego i produkcji żywności ekologicznej.

Realizacja wyjazdu studyjnego pn. „Upowszechnianie wiedzy w zakresie rolnictwa ekologicznego i osiągnieć nauki w wybranych krajach UE” w ramach operacji „Rolnictwo ekologiczne – upowszechnianie wiedzy i promocja gospodarowania metodami ekologicznymi” przyczyni się do poznania funkcjonowania gospodarstw ekologicznych w innych krajach.

Wyjazd skierowany jest do osób z obszaru całej Polski:

  • rolników prowadzących gospodarstwa ekologiczne minimum 5 lat;
  • doradców rolniczych zajmujących się rolnictwem ekologicznym;
  • przedstawicieli instytutów, jednostek naukowych lub uczelni prowadzących badania w zakresie rolnictwa ekologicznego co najmniej 5 lat;
  • pracowników administracji rządowej.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizator zastrzega sobie prawo wyboru uczestników wyjazdu. Preferowani będą laureaci konkursu na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”, rolnicy prowadzący gospodarstwa ekologiczne i działalność edukacyjną w swoich gospodarstwach dłużej niż 5 lat.

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać do dnia 21 sierpnia 2019 r.  na adres szkolenia.radom@cdr.gov.pl lub faxem 48 365 49 70. Informacje na temat wyjazdu studyjnego można uzyskać pod nr telefonu: 48 365 69 00.

Pobierz kartę zgłoszeniową

 


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009