Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Polscy blogerzy odwiedzają i opisują niesamowite miejsca!

30.08.2019

Dorota i Jarek Kowalscy, autorzy bloga Szalone Walizki, wybrali się do malowniczej Winnicy nad Jarem pod Sandomierzem. Malownicza posesja, obsadzona prawie 2,5 tysiącami winnych krzewów, położona na pofałdowanym terenie, przywodzi na myśl włoską Toskanię.

Właściciele winnicy, Sylwia i Mateusz Paciura, zdecydowali się założyć ją zbiegając się z wchodzącą w życie w 2008 roku ustawą winiarską. Od lat z przyjemnością i zaangażowaniem prowadzą miejsce będące celem wielu enoturystów, czyli turystów winiarskich.

Przyciągają ich, oprócz zapierających dech w piersiach widoków, spotkania przy winie odbywające się w drewnianym domku państwa Paciurów, a już w 2020 roku będzie to również baza noclegowa powstająca w winnicy. Jeśli poszukujecie zatem urokliwych miejsc i ludzi z prawdziwą pasją lub po prostu kochacie dobre wino, Winnica nad Jarem w Złotej koło Samborzca zdecydowanie jest miejscem dla Was. 


Pełna relacja na blogu Szalone Walizki!

Głównym celem akcji „Dobry biznes na wsi” jest stworzenie wizerunku polskich obszarów wiejskich jako atrakcyjnego miejsca do życia i prowadzenia biznesu oraz promocja tego wizerunku z wykorzystaniem najnowszych trendów w marketingu internetowym, w tym współpracy z influencerami. Założeniem projektu jest promocja dobrych praktyk i wzorców osobowych, która ma przyczynić się do zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, ograniczenia zjawiska migracji mieszkańców wsi do miast, np. poprzez:

  • inspirowanie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich poprzez wykorzystywanie potencjału tych obszarów dla zrównoważonego rozwoju turystyki
  • zakładanie biznesu turystycznego przez mieszkańców wsi, rolników w oparciu o istniejący potencjał i poprzez powrót do korzeni - do gospodarstw prowadzonych przez przodków
  • zakładanie biznesu turystycznego przez mieszkańców miast na obszarach wiejskich

 Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009