Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Z Wioski na Warmii przez Łubinowe Wzgórze do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej

05.09.2019

Kasia Sojka, prowadząca bloga Piąty Pokój, wybrała się do BIOSKA - Z Wioski na Warmii, producenta naturalnych, lokalnych kosmetyków. Właściciele miejsca, Anetta i Jarek, zdecydowali się na urokliwe, warmińskie siedlisko ponad 3 lata temu, a przeprowadzka na wieś całkowicie zmieniła ich styl życia. Pani Anetta, z wykształcenia kosmetyczka, postanowiła wykorzystać dobrodziejstwa lokalnych łąk do tworzenia własnych, w pełni naturalnych kosmetyków, o których opakowania zadbał pan Jarek. Pokrzywa, wrotycz, nawłoć, czeremcha czy głóg, zbierane ręcznie, wolne od sztucznych nawozów i oprysków, są doskonałą bazą pod skuteczne i zdrowe kosmetyki. Naturalne produkty prosto Z Wioski na Warmii zamówić można online, jednak Kasia rekomenduje wybranie się po nie osobiście - aby nacieszyć się widokiem i klimatem malowniczej okolicy.

Blogerka Piąty Pokój odwiedziła obiekt Z wioski na Warmii – pełna relacja na blogu www.piatypokoj.pl

Małżeństwo Dorota i Jarek Kowalscy gromadzą emocje i wspomnienia, zapisując je na swoim blogu Szalone Walizki. W ramach projektu Dobry biznes na wsi, autorzy Szalonych walizek odwiedzili Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej. Miejsce przypomina wehikuł, który przenosi w czasie. W drewnianych budynkach pracuje grupa rekonstruktorów, która obrazuje dawne życie, zajmując się garncarstwem, kowalstwem czy tkactwem. Po atrakcjach można posilić się w Karczmie Izbie Dobrego Smaku, oferującej swojską i treściwą kuchnię, m.in. zalewajkę z jajkiem i kiełbasą, czy placki ziemniaczane z mięsem. Osada stanowi doskonałą atrakcję dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, średniowiecznych klimatów i jest dobrym przykładem sukcesu lokalnej inicjatywy.

Blogerzy Szalone Walizki  odwiedzili obiekt Sielsko i Anielsko – Osada Średniowieczna- pełna relacja z ich wizyty na blogu.

Nadia vs. the world to nie tylko blog podróżniczy, ale także motywacyjny! Anna Nadia Badura, autorka strony postanowiła podążać za intuicją i marzeniami, planując podróż marzeń, która trwa już cztery lata. Zwiedziła między innymi Ekwador, Nową Zelandię, Indonezję i Azję. Po powrocie do Polski odwiedziła Łubinowe wzgórze – hotel w góralskim stylu położony na obrzeżach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Intymny klimat miejsca zapewnia otoczenie łąk, pól i lasów, z oranżerii można podziwiać gwiaździste niebo, racząc się winem i domowym jedzeniem. Łubinowe wzgórze to przykład jak świetnie przygotować tego typu miejsce do wypoczynku dla klientów. Goście mogą korzystać m.in. z ruskiej bani, masaży oraz bogatej oferty napojów ziołowych.

Blogerka Nadia vs. World odwiedziła obiekt: Łubinowe Wzgórze

Pełna relacja na blogu:  Link

 Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009