Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Sery Sandomierskie czy może Snails Garden? Zapraszamy na kolejną podróż z blogerami

06.09.2019

Aleksandra Świstow, dziewczyna, która porzuciła kilkuletnią przygodę w korporacji, by zacząć przygodę z podróżowaniem. Przez kilka lat mieszkała w Chinach i Francji, zwiedziła mnóstwo miejsc, napisała książkę, a swoje wspomnienia spisuje na bieżąco na blogu Pojechana. W ramach projektu Biznes na wsi miała okazje poznać gospodarstwo Sery Sandomierskie od Dziedzica, położone w niewielkiej wsi w województwie świętokrzyskim – Drygulcu. Właścicielem biznesu prowadzonego od pokoleń jest aktualnie pan Mariusz Małkiewicz, który zachwycił blogerkę gościnnością i otwartością. Serowarnię odwiedza wielu turystów, coraz częściej są to turyści zagraniczni, których ciekawi idea tak niecodziennego biznesu. To doskonałe miejsce, by zrelaksować się w przytulnej sali z kominkiem, degustując tutejsze sery.

Blogerka Pojechana odwiedziła obiekt Sery Sandomierskie – pełna relacja z wizyty na blogu Pojechana.

Z kolei Justyna, autorka bloga 10minutspokoju.com oraz kanału na Youtubie o tej samej nazwie wybrała się na ekofarmę Snails Garden. Przy trójce dzieci temat ślimaków nie jest jej obcy. Basia, Jadzia i Romek chętnie obserwują te małe zwierzątka, a nawet próbują zabrać je do domu. Może podobnie jak Mariola i Grzegorz Skalmowscy zauważyły potencjał drzemiący w ślimakach? Snails Garden to nie tylko hodowla ślimaków, ale także białego kawioru i naturalnych kosmetyków na bazie śluzu. Skalmowscy rozpoczęli swój biznes jako niewielka ślimaczarnia, dziś prowadzą „Bistro Ślimaka”, sklep, warsztaty szkoleniowe, a ich gospodarstwo stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego. To zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.

Justyna Kozłowska autorka bloga 10 minut spokoju odwiedziła obiekt Snails Garden - pełna relacja z wizyty na kanale na YT

 Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009