Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Aronia na dożynkach województwa mazowieckiego

17.09.2019

W niedzielę 8 września uczestnicy dożynek województwa mazowieckiego w Ciechanowie licznie odwiedzali punkt informacyjny poświęcony promocji aronii i jej przetworów. Stoisko informacyjne zostało zorganizowane w ramach operacji pt. Aronia... Na zdrowie! Najkrótsza droga z krzewu na stół i było usytuowane na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich. To już kolejny punkt informacyjny zorganizowany w ramach operacji i podobnie jak poprzedni, zorganizowany w Lublinie, cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno dzieci, jak i dorosłych i osób starszych.

W trakcie rozmów z odwiedzającymi stoisko członkowie Krajowego Zrzeszenia Plantatorów Aronii ARONIA POLSKA obsługujący stoisko informowali o walorach zdrowotnych aronii, o możliwości bezpośredniego zakupu świeżych owoców, a także gotowych wyrobów aroniowych. Na stoisku przygotowana była ekspozycja, na której prezentowano dostępne w polskich sklepach produkty aroniowe m.in. herbatki, soki, syropy, koncentraty, owoce suszone czy liofilizowane.

Odwiedzający byli częstowani ekologicznym 100% sokiem aroniowym bez cukru oraz aronią kandyzowaną w czekoladzie, a także otrzymywali przygotowaną w ramach operacji broszurę zawierającą informacje o zaletach aronii i jej pozytywnym oddziaływaniu na zdrowie, przykładowe przepisy na przetwory aroniowe, dane teleadresowe plantacji i producentów wyrobów aroniowych zlokalizowanych na terenie województw łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Dzieci otrzymywały baloniki co dodatkowo wzmacniało pozytywny odbiór realizowanej operacji.

Punkt informacyjny, mimo deszczowej pogody, odwiedziło ok. 350 osób, które wysłuchały informacji przekazywanych przez osoby obsługujące punkt, wszystkie otrzymały materiały informacyjne i promocyjne.

Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009