Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wyspa Innowacji na Targach POLAGRA FOOD

08.10.2019

W dniach od 30.09-03.10.2019 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. Targi POLAGRA FOOD są największą imprezą wystawienniczą w Polsce kierowaną do branży spożywczej. Targi te są nie tylko zwiastunem trendów konsumenckich oraz kompleksowym przeglądem ofert, ale także doskonałą okazją do promocji polskiej gospodarki.

 

W Pawilonie 3, pod hasłem Nauka i Doradztwo dla Praktyki, zaprezentowana została Wyspa Innowacji czyli wspólne stoisko wszystkich instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Na poszczególnych stoiskach uczestnicy targów mogli zapoznać się z zakresem działalności oraz najważniejszymi osiągnieciami prezentowanych jednostek.

 

Wiele z przygotowanych prezentacji miało charakter otwarty i interaktywny. Można było m.in. przyjrzeć się starym odmianom roślin uprawnych, dowiedzieć się na czym polega proces tradycyjnego wędzenia, poznać etapy produkcji cukru a pod mikroskopem poobserwować rozwój drożdży. Wystawcy nie tylko prezentowali swoje osiągnięcia i udzielali informacji, ale także zachęcali do bezpośrednich degustacji np. produktów z rodzimych raz zwierząt gospodarskich, co cieszyło się wielką popularnością wśród odwiedzających.

Wyspy Innowacji organizowane z inicjatywy MRiRW i finansowana z środków pomocy technicznej w ramach KSOW 2014-2020, stały się już trwałym elementem najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej.  

Autor: MRiRW


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009