Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Krótkie łańcuchy dostaw żywności – nowa publikacja i filmy CDR

25.11.2019

„Krótkie łańcuchy dostaw – forma rozwoju lokalnych producentów żywności” to tytuł publikacji wydanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Opracowanie zawiera informacje obejmujące zagadnienia:

  • idei tworzenia i szans rozwoju krótkich łańcuchów dostaw żywności,
  • regulacje dotyczące produkcji i sprzedaży żywności z gospodarstw rolnych,
  • przykłady innowacyjnych rozwiązań w przetwórstwie mięsa możliwych do wdrożenia przez małe zakłady przetwórcze
  • wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny produkcji żywności niezwierzęcego pochodzenia w małych zakładach,
  • zasady opodatkowania prowadzenia działalności produkcji i sprzedaży żywności przez producenta rolnego.

 

Publikacja - Pobierz

Zachęcamy również do obejrzenia czterech filmów informacyjnych dotyczących uruchamiania małego przetwórstwa żywności w ramach rolniczego handlu detalicznego i działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej.

Filmy przedstawiają możliwości produkcji żywności przez producentów rolnych w ramach różnych rozwiązań formalnych tj. w ramach działalności rolniczego handlu detalicznego oraz działalności marginalnej lokalnej i ograniczonej. Zawierają przykłady przyzagrodowego przetwórstwa oraz zastosowane przez gospodarstwa rozwiązania prowadzenia działalności przy zachowaniu niezbędnych wymagań w zakresie higieny i bezpieczeństwa żywności. Filmy prezentują również dobre praktyki organizacji sprzedaży wyprodukowanej żywności na lokalnych rynkach. Zakres tematyczny filmów obejmuje niżej wymienione rodzaje działalności:

Przygotowane materiały zawierają informacje pomocnicze dla już działających, jak i nowych podmiotów, planujących prowadzenie sprzedaży żywności z gospodarstwa, w których znajdą niezbędną wiedzę i porady, dzięki którym będą mogły rozwijać swoją działalność i zwiększać dochody w gospodarstwie.

Publikacje i filmy zostały opracowane i opublikowane przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, w ramach operacji Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018-2019 pn. „Przetwarzanie i sprzedaż żywności z gospodarstw rolnych”.

 


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009