Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Plany wspólnoty LINC na kolejne lata

27.12.2019

Konferencje LINC (LEADER Inspired Network Community – Sieć Wspólnoty Zainspirowanej LEADER-em) organizowane są od 10 lat przez lokalne grupy działania, a zostały zainicjowane przez Krajowe Sieci Obszarów Wiejskich z Austrii, Estonii, Finlandii i Niemiec. Ich głównym celem jest budowanie sieci współpracy i wymiany doświadczeń lokalnych grup działania (LGD). W tegorocznej edycji LINC organizowanej przez estońskie LGD po raz trzeci uczestniczyli przedstawiciele świętokrzyskich grup. W trakcie pobytu w Estonii przedstawiciele świętokrzyskich LGD postanowili aspirować do organizacji u siebie konferencji LINC w roku 2024. Piotr Sadłocha reprezentujący zarząd Świętokrzyskiej Sieci LGD w dniach 11-12 grudnia 2019 r. uczestniczył w roboczym spotkaniu LINC w Wiedniu, podczas którego przedstawił ofertę świętokrzyskich grup.

 

Spotkanie partnerów organizujących LINC rozpoczęte zostało przez Aino Viinapuu, reprezentującą estońskie LGD od podsumowania konferencji zorganizowanej we wrześniu w Pärnu. Kolejnym wystąpieniem była prezentacja przygotowana przez Radima Sršeň i Jakuba Dolníček, którzy przedstawili program LINC 2020 przygotowywany przez czeskie LGD. Obie prezentacje zakończyła dyskusja o problemach, z którymi będą musieli sobie poradzić organizatorzy, a które w dużej mierze związane są z komunikacją miejsca konferencji Jeseníky z lotniskami. W trakcie dyskusji o programie Piotr Sadłocha zaproponował zmianę kolejności poszczególnych punktów programu, tak aby pierwszego dnia organizowane były gry terenowe, które pozwalają ich uczestnikom bliżej się poznać. Propozycja niestety nie została przyjęta z obawy, że część osób uzna ten dzień za dzień, który można opuścić, co mogłoby zmniejszyć frekwencję i spowodować trudności z rozliczeniem.

Drugiego dnia pochodzący z Włoch Leonardo Braico zaprezentował miejsce – Policoro (południowe Włochy), w którym zostanie zorganizowany LINC 2021. Po jego wystąpieniu przedstawione zostały kandydatury krajów starających się o organizację LINC 2024. Poza Świętokrzyską Siecią o możliwość organizacji konferencji ubiegają się LGD z Węgier położone nad Balatonem. Ponieważ obie kandydatury zostały bardzo dobrze zaprezentowane, to niestety na grudniowym spotkaniu nie podjęto ostatecznej decyzji. Obie strony zostały poproszone o przedstawienie drogą mailową argumentów za ich kandydaturą.

Notatka ze spotkania LINC (LEADER Inspired Network Community – Sieć Wspólnoty Zainspirowanej LEADER-em) w dniach 11-12 grudnia 2019 r. w Wiedniu - pobierz

Notatkę sporządził: Piotr Sadłocha, Dyrektor Biura Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Tłumaczenia stosowanych przez prelegentów pojęć i tytułów projektów zostały dokonane przez autora notatki.

Udział Pana Piotra Sadłochy w spotkaniu współfinansowany był ze środków Jednostki Centralnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009