Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

O rozwoju lokalnym kierowanym przez społeczność (RLKS) w nowym numerze Biuletynu Sieci OWES

30.12.2019

Tematem dziesiątego numeru  „Biuletynu Sieci OWES”! jest Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność – jak to robią w Unii Europejskiej?

O RLKS szczegółowo opowie Urszula Budzich-Tabor z Europejskiej Sieci Obszarów Rybackich FARNET.

Rozwój lokalny kierowany przez społeczność (RLKS) to instrument oparty na metodzie LEADER stosowanej w perspektywie finansowej Unii Europejskiej (UE) 2007–2013. RLKS zachowuje podstawowe założenia metody LEADER, czyli: oddolność, terytorialność obszaru, zintegrowanie, partnerstwo, decentralizacja zarządzania i finansowania, sieciowanie i współpraca.

W numerze znalazły się także dobre praktyki - Współpraca zagraniczna Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP

  • Centrum Integracji Społecznej OSTOJA w Pniewach
  • Partnerstwa na rzecz wsparcia i rozwoju ekonomii społecznej w regionie radomskim

Kim jest biegacz, a kim rewolwerowiec? Co mają ze sobą wspólnego? I jak ma się do tego ekonomia społeczna? Odpowiedzi na te pytania udzieli Witold Ekielski w tekście na temat bloga przedsiebiorstwospoleczne.pl.

Na zakończenie zachęcamy do zapoznania się działaniami Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej z województw kujawsko-pomorskiego i lubuskiego.

Wcześniejsze numery są dostępne na stronie projektu:

https://forum-owes.pl/biuletyn/

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009