Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Nowa Grupa Tematyczna ENRD ds. Europejskiego Zielonego Ładu

20.08.2020

Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) powołuje nową grupę tematyczną jako otwartą, wielostronną platformę do wymiany informacji na temat Europejskiego Zielonego Ładu European Green Deal (EGD) na obszarach wiejskich.

Grupa skupi się głównie na elementach EGD (np. Od pola do stołu, strategii różnorodności biologicznej) związanych z realizacją trzech szczegółowych celów WPR dotyczących klimatu i środowiska po 2020 r.: działań w dziedzinie klimatu, ochrony środowiska oraz zachowania krajobrazów i różnorodności biologicznej.

Zadaniem Grupy Tematycznej jest zebranie i przedstawienie przydatnych wskazówek i pomysłów dotyczących programowania interwencji „zielonych” w ramach przyszłych planów strategicznych WPR. Grupa będzie opierać się na praktycznych wnioskach wyciągniętych z wdrażania obecnych Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, a także na wcześniejszych pracach GT ENRD ds. działań na rzecz klimatu i biogospodarki na obszarach wiejskich.

Grupa ma na celu zaangażowanie szerokiego grona interesariuszy, zainteresowanych tematem lub bezpośrednio zaangażowanych w planowanie strategiczne WPR.

Chętni do udziału w pracach grupy proszeni są o wysłanie zgłoszenia najpóźniej do 28 sierpnia 2020 r. za pomocą formularza dostępnego pod linkiem: https://form.jotform.com/201972346937363, wskazując konkretne tematy EGD istotne dla obszarów wiejskich, nad którymi chcą Państwo pracować. Prosimy o powiadomienie JC KSOW na adres poczty elektronicznej a.markuszewska@cdr.gov.pl o zgłoszeniu swojej kandydatury.

W przypadku pytań prosimy o kontakt do organizatora pod adresem greendeal@enrd.eu.

Więcej informacji na stronie ENRD: https://enrd.ec.europa.eu/enrd-thematic-work/greening-rural-economy/european-green-deal-rural-areas_en

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009