Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

Oddaj głos na Europejskie Drzewo 2017 roku

23.02.2017

"Europejskie Drzewo Roku" jest konkursem, w którym nagradzane są drzewa z historią. Jego celem jest podkreślenie znaczenia drzew dla dziedzictwa środowiskowego i kulturowego, które zasługuje na naszą uwagę i ochronę. To nie jest konkurs na najpiękniejsze drzewo, ale na drzewo z historią, drzewo zakorzenione w życiu ludzi i społeczności którą otacza. Wśród  finalistów jest Dąb Józef, który posiada niezwykłą historię, ściśle związaną z miejscem w którym rośnie. To właśnie urok okolicy skłonił rodzinę Mycielskich do kupna dworu, który stał się ośrodkiem życia intelektualnego i kulturalnego regionu. W czasie II wojny światowej dąb był schronieniem dla rodziny żydowskiej. Wizerunek drzewa widniał również na przedwojennym banknocie stuzłotowym. Obecnie dąb Józef podziwiany jest przez uczestników licznych wycieczek, a także jest obiektem fotograficznym i malarskim.

Zdjęcie: Rafał Godek

Zdjęcie: Rafał Godek

Głosowanie trwa od 1 do 28 lutego 2017 r. W ostatnim tygodniu (od 22 do 28 lutego ) głosowanie jest tajne,  co oznacza, że na stronie internetowej nie można znaleźć aktualnej liczby głosów. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Ceremonii Rozdania Nagród 21 marca 2017 w Brukseli, podczas której zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Oddaj głos na Europejskie Drzewo 2017 roku!

 Źródło: https://www.treeoftheyear.org/ETY-2/Uvod.aspx

Słowa kluczowe : konkursprzyroda


Portale regionalne
mapa

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009