Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

W czym może Ci pomóc Punkt Kontaktowy EIP-AGRI?

30.03.2017

EIP-AGRI to nowoczesne podejście, którego celem jest szerzenie nowatorskich rozwiązań w sektorze rolnym i leśnym na terenie Europy. Projekt EIP-AGRI uruchomiony w 2013r., ma na celu stworzenie pomostu pomiędzy nauką i praktyką; w szczególności dzięki wdrażaniu praktycznych projektów realizowanych przez Grupy Operacyjne oraz działania w ramach sieci kontaktów.

Sukces projektu EIP-AGRI oparty jest na ludziach skupionych w ramach łańcucha dostaw oraz społeczności naukowców i badaczy podejmujących wspólne działania, dzielących się swoimi pomysłami oraz doświadczeniami w celu stworzenia nowatorskich rozwiązań oraz wdrażania wyników przeprowadzonych prac badawczych.

W związku z tym, inicjatywa EIP-AGRI koncentruje się na tworzeniu partnerstw opartych o inicjatywy oddolne łączące wszystkich głównych działaczy – aktorów we wspólnej sieci.

Czym jest Punkt Kontaktowy EIP-AGRI ?

Komisja Europejska powołała do życia Punkt Kontaktowy EIP-AGRI (z ang. EIPAGRI Service Point) w kwietniu 2013r.; jego celem było umożliwienie komunikacji, promowanie innowacyjności, wymiany wiedzy oraz doświadczeń w sektorze rolnym. Właśnie tutaj, w Punkcie Kontaktowym EIP-AGRI, podejmowane są działania w charakterze mediatora w ramach sieci EIP-AGRI umożliwiając i ułatwiając wymianę doświadczeń oraz współpracę pomiędzy wszystkimi grupami promującymi nowatorskie rozwiązania: rolnikami, naukowcami, doradcami, jednostkami gospodarczymi, działaczami na rzecz ochrony środowiska naturalnego, wreszcie grupami reprezentującymi interesy konsumentów oraz innymi organizacjami pozarządowymi (NGO).

Zadania te realizowane są poprzez oferowanie różnorodnych usług jednostkom promującym nowe rozwiązania. Załączona poniżej broszura zawiera zarys ogólny tego, co Punkt Kontaktowy ma do zaproponowania oraz informacje na temat możliwości współpracy (pobierz).

Jak to może wyglądać w praktyce? Kiedy jeden z ekspertów z Rumunii przedstawia rozwiązanie wspierające rolników w Hiszpanii, Punkt Kontaktowy EIP-AGRI przekazuje te informacje do odbiorcy w możliwie najkrótszym czasie.

A kiedy fiński doradca poszukuje nowych rozwiązań problemu, który dotyczy wielu rolników w obszarze, na którym działa, z pomocą przychodzi mu pomysł opracowany w ramach estońskiego projektu innowacyjnego opublikowany na stronie internetowej EIP-AGRI.

Pobierz PDF

 


Portale regionalne
mapa

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009