Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Biblioteka

OBEJRZYJ
Nie ma jak Polska – odcinek „Hity turystyki wiejskiej edukacyjnie"
2015

OBEJRZYJ
Nie ma jak Polska – odcinek „Hity turystyki wiejskiej tradycyjnie"
2015

OBEJRZYJ
Nie ma jak Polska – odcinek „Hity turystyki wiejskiej kulinarnie"
2015

OBEJRZYJ
Nie ma jak Polska – odcinek „Hity turystyki wiejskiej naturalnie"
2015

OBEJRZYJ
Mniszki - wieś żywotna
2015

Jeszcze do niedawna w Mniszkach straszyły zniszczone budynki gospodarskie pozostawione przez tuczarnię trzody chlewnej. Z inicjatywy Rady Sołeckiej i mieszkańców Mniszek Gmina Międzychód utworzyła w roku 2007 Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej. Wyremontowane zabytkowe budynki dawnego folwarku rodziny von Unruh dziś służą okolicznym mieszkańcom i turystom. Są tu wystawy: m.in. sprzętu gospodarstwa domowego i urządzeń do przeróbki mleka, urządzeń i sprzętu do prania, maglowania i prasowania. Organizowane są warsztaty z garncarstwa, wikliniarstwa, kowalstwa.

Na tej inwestycji, zrealizowanej w dużym stopniu za pieniądze unijne, skorzystali nie tylko turyści, ale także młodzi ludzie, którzy tu właśnie znaleźli pracę - jako moderatorzy, przewodnicy. Dzięki niej zdobywają doświadczenie, realizują swe pasje.

OBEJRZYJ
Mniszki - vital village
2015

OBEJRZYJ
Jeść z tradycją
2015

W filmie zaprezentowane zostały przykłady wykorzystania środków z PROW 2007-2013 na działania promocyjne i informacyjne związane z produktami objętymi systemami jakości żywności, zarówno unijnymi, jak i krajowymi. W ramach działania ze środków skorzystały małe zakłady oraz grupy producenckie, które mogły wydrukować ulotki promocyjne, sfinansować reklamę w publikacjach i w Internecie, a także udział w targach. Według uczestników systemów chroniących wysoką jakość produktów, te działania przyniosły wymierne korzyści. Pomoc w promocji przewidziano także w PROW 2014-2020 – jest to wsparcie dla nowych uczestników systemów jakości żywności oraz wsparcie na działania informacyjno-promocyjne.

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009