Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Ruszył nabór na XVII Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Marózie

14.03.2018

Jak komunikować się ze społecznością lokalną i jak nawiązać dialog z samorządem? Tego dowiedzą się przedstawiciele organizacji wiejskich oraz sołectw na XVII Spotkanie w Marózie, które odbędzie się w dniach 17 – 19 maja 2018 r. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Akademia Skutecznego Działania".

Komunikacja z najbliższym otoczeniem

W trakcie Spotkania na zajęciach i warsztatach będzie można dowiedzieć się, jak wpływać na lokalną politykę społeczną, jak budować wizerunek organizacji, jak wzmacniać tożsamość społeczności w oparciu o pamięć i historię oraz jak podejmować decyzje w sytuacji konfliktu interesów. Uczestnicy poznają rozmaite narzędzia i umiejętności (technologiczne, prawne, komunikacyjne) przydatne w rozwiązaniu konkretnych problemów.

W roku wyborczym

Sporo miejsca poświęcone zostanie także zbliżającym się wyborom do samorządu, a w szczególności roli radnych, wójtów i burmistrzów. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, o co warto pytać kandydatów i czego można wymagać od tych, którzy zostaną wybrani. Poruszone zostaną kwestie organizacyjne i prawne związane z wyborami.

Szczegóły Spotkania

W Spotkaniu mogą wziąć udział członkowie lokalnych organizacji, sołtysi oraz radni z terenów gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Większość kosztów udziału pokrywają organizatorzy (z wyjątkiem opłaty rejestracyjnej w wysokości 35 zł oraz kosztów dojazdu). Zgłoszenia można nadsyłać do 18 marca 2018 r.

Spotkania w Marózie od 2001 r. organizuje Fundacja Wspomagania Wsi oraz Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA". Każdego roku uczestniczy w nich od 350 do 500 osób reprezentujących kilkaset organizacji pozarządowych działających na wsiach i w małych miejscowościach, władze samorządowe, rady sołeckie, szkoły i organizacje o zasięgu ogólnopolskim.

Więcej informacji, harmonogram rekrutacji oraz formularz rekrutacyjny na stronie Spotkania.


Źródło: www.fundacjawspomaganiawsi.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009