Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Baza dobrych praktyk

Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Strawczynku, gm. Strawczyn - Etap I Budowa boiska do piłki nożnej

sport / rekreacja, budowa
Czas realizacji:
Koszt projektu:
Miejsce realizacji:
od: 2009-04-22 do: 2009-06-22
4 613 658.00 PLN
Kraj: Polska
Województwo: świętokrzyskie
Program operacyjny/inicjatywa wspólnotowa:
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2006
Działanie 1.4 - Rozwój turystyki i kultury
Beneficjent:
Gmina Strawczyn
ul. Żeromskiego 16 26-067 Strawczyn
WWW: www.strawczyn.pl
Opis projektu:
Celem głównym projektu była przede wszystkim poprawa dostępu do wysokiej jakości usług publicznych (sportowych) poprzez stworzenie infrastruktury umożliwiającej rekreację.
Działania zrealizowane:

Wybudowano pełnowymiarowe boisko trawiaste wraz z bieżnią 6-cio torową o szerokości 7,23 m, z torem przeszkód (rów z wodą), skoczniami do skoku o tyczce, skoku w dal i trójskoku, do skoku wzwyż a także z rzutnią do pchnięcia kulą, do rzutu oszczepem i rzutu dyskiem i młotem. Wykonano kanalizację deszczową i drenażową, tymczasowe oświetlenie boiska do piłki nożnej oraz infrastrukturę drogową, tj. drogę dojazdową, chodniki i parkingi. Łącznie zagospodarowano teren o powierzchni 1,51 ha. Płyta boiska jest automatycznie nawadniania. Teren, na którym wybudowano obiekt położony jest w miejscowości Strawczynek, w odległości 18 km od centrum Kielc, w otulinie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego.

Obiekt funkcjonuje i spełnia swoją rolę od dnia odbioru końcowego zadania, tj. od 26 czerwca 2009 r. Korzystają z niego osoby zainteresowane uprawianiem sportów lekkoatletycznych, uczniowie szkół i trenerzy. Zgodnie z założeniami do końca 2009 r. z obiektu skorzysta ponad 3000 osób. Projekt zwiększył dostępność do szeregu atrakcji i obiektów aktywnego wypoczynku. Jego największymi beneficjentami są mieszkańcy gminy Strawczyn i gmin sąsiednich, w szczególności dzieci i młodzież z terenów wiejskich oraz osoby niepełnosprawne.

Przedmiotowy obiekt stanowi jeden z etapów (I) zadania pn. "Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Strawczynku, gm. Strawczyn". Planuje się w ramach II etapu budowę krytej pływalni wraz z niezbędną infrastrukturą oraz budowę trybun, boisk wielofunkcyjnych i kortu tenisowego, które stanowić będą etap III.

Drukuj | Wróć

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa strony    |    copyright KSOW 2009