Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Baza dobrych praktyk

Urządzenie centrum rekreacyjno-sportowego w miejscowości Popowo

odnowa wsi, sport / rekreacja, ośrodek kultury/biblioteka/świetlica
Czas realizacji:
Koszt projektu:
Miejsce realizacji:
od: 2007-05-14 do: 2008-06-19
662 439.00 PLN
Kraj: Polska
Województwo: podlaskie
Program operacyjny/inicjatywa wspólnotowa:
Sektorowy Program Operacyjny - Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006
Działanie 2.3 - Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego
Beneficjent:
Gmina Grajewo
ul. Komunalna 6 19-200 Grajewo
Instytucja wdrażająca:
Samorząd Województwa Podlaskiego
Opis projektu:
Celem głównym projektu było zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi Popowo oraz podniesienie atrakcyjności turystycznej miejscowości.
Działania zrealizowane:

Urządzenie centrum rekreacyjno–sportowegow Popowie przyczyniło się do zaspokojenia potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców Gminy. Centrum daje mieszkańcom możliwość korzystania z kompleksu kilku urządzeń Boisko sportowesportowych, skupionych w jednym miejscu, wśród których jest: boisko do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej i plażowej, boisko do koszykówki. Zaadaptowano również budynek gospodarczy na szatnię dla osób korzystających z obiektów Centrum. Przy kompleksie sportowym powstał również ogródek jordanowski z altanką i piaskownicą oraz urządzeniami takimi jak: huśtawki, karuzela i zjeżdżalnia. Wysoki standard wyposażenia pozwalana organizację dużych przedsięwzięć sportowych: meczów piłki nożnej, turniejów czy zawodów sportowych, gdzie jednocześnie mogą rozgrywać się po 2 mecze; czas wolny w ogródku jordanowskim mogą spędzić najmłodsi mieszkańcy Gminy. Siedziba Centrum rekreacyjno–sportowego posiada pracownię komputerową z 3 zestawami komputerowymi połączonymi do internetu i zaplecze kuchenne wyposażone w niezbędne urządzenia AGD i sprzęt. W budynku siedziby Centrum mieści się również świetlica środowiskowa dla dzieci z Popowa i okolicznych miejscowości, gdzie organizowane są różnego rodzaju zajęcia.

 

Dzięki powstaniu Centrum rekreacyjno–sportowemu na terenie Gminy Grajewo prężnie rozwijasię działalność w zakresie organizacji i przeprowadzania imprez sportowych, wśród których należy wymienić: Bieg Rolnika w raTurniej szachowymach Mistrzostw Województwa Podlaskiego LZS Rolników, Piłkarski 3 Maj – Turniej Pamięci Tadeusza Gardockiego. Ponadto w 2008 r. z okazji Święta Niepodległości odbył sięI Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Grajewo.
W tym roku w Centrum rekreacyjno–sportowym odbyły się coroczne Zawody Sportowo–Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grajewo. Centrum gościło też uczestników Igrzysk LZS Województwa Podlaskiego. Oprócz wymienionych przedsięwzięć odbywa się szereg innych imprez, w tym mecze towarzyskie.

Do obsługi Centrum sportowego i świetlicy środowiskowej stworzono dwa nowe stanowiska pracy w pełnym wymiarze – na pełen etat. Pracownicy organizują czas wolny przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców wsi Popowo. Dzieci i młodzież bardzo chętnie przebywają w świetlicy, ponieważ mają możliwość skorzystania z szeregu licznych atrakcji dostępnych na terenie całego Centrum rekreacyjno–sportowego. W świetlicy środowiskowej zajęcia odbywają się codziennie w godzinach od 15.00 do 20.00.

 

Drukuj | Wróć

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa strony    |    copyright KSOW 2009