Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Baza projektów

Rower elektryczny "Kosynier"
KONTEKST I CELE PROJEKTU
Firma Michała Bielawskiego zajmuje się produkcją roweru elektrycznego Kosynier Speed, służącego m.in. do bicia rekordów prędkości. Rower wyposażony jest w dwa silniki elektryczne, jeden z tyłu i drugi w przednim kole. Model ten jest użytkowany na torach. Projekt roweru wykonał  uzdolniony, polski designer Mateusz Przystał, który brał udział przy projektowaniu wnętrza najnowszego Ferrari.

Rower elektryczny Kosynier Rec dedykowany jest operatorom kamer i realizatorom telewizyjnym. Będzie wyposażony w technologie audio-video umożliwiające realizację na żywo relacji z maratonów biegowych, jak i wyścigów kolarskich. Motocykle spalinowe i siedzący na nich operatorzy zostaną zastąpione ekologicznymi rowerami i najnowszą technologią audiowizualną.

ZREALIZOWANE DZIAŁANIA
Projekt pozwolił na zrealizowanie celu, jakim było utworzenie firmy oraz samozatrudnienie i zakup niezbędnego sprzętu. Natomiast środki na budowę roweru zebrano na zasadzie crowdfundingu od polskich internautów. Następnie przeprowadzone zostały testy akumulatorów i silników elektrycznych. Próby przeprowadzono m. in. w trakcie podjazdu pod górę w Bieszczadach, na którą nie ma drogi, a jedynie szlak pieszy. Nietypowy test pozwolił zapoznać się z wytrzymałością podzespołów i ramy.

 

OSIĄGNIĘTE REZULTATY I WNIOSKI
Do realizacji projektu niezbędny był zakup maszyn i urządzeń specjalistycznych. W ramach dotacji  zakupione zostały: profesjonalny stół spawalniczy, frezarko-wiertarka, tokarka precyzyjna, przecinarka taśmowa oraz spawarka. Produkcja polega również na zamawianiu podzespołów niezębnych do stworzenia konkretnego modelu. Konstruktorzy korzystają z polskich produktów dostępnych na lokalnym rynku.

Realizacja zamówienia odbywa się indywidualnie pod klienta. Zamówienia realizowane są przez użytkowników z całego świata.

Nieszablonowe podejście przedsięwzięcia polega na połączeniu tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnymi technologiami. Rowery będą wyposażone w innowacyjne rozwiązania pozwalające na sterowanie nimi i kontrolę zdalną. Będzie można m.in. za pomocą telefonu z dużej odległości zablokować rower, co chroni przez kradzieżą. Przebieg produkcji wykorzystuje innowacyjne rozwiązania.

Klienci otrzymają film z sześciu kamer, na którym zobaczą,  jak montowany jest ich pojazd. W tym celu stworzona została specjalna aplikacja, pozwalająca klientowi na podgląd zasięgu prac.  Wraz z 25 polskimi firmami przedsiębiorstwo zakwalifikowało się w 2019 r. na wyjątkową imprezę Pioneers500 - na którą zapraszane są nowatorskie projekty z całego świata. Na najstarszych targach innowacji - iENA w Norymberdze otrzymało złoty medal za design.

Beneficjent Michał Bielawski
ul. Bukowa 31, 64-320 Buk
Tel: 697 622 296
WWW: https://kosynier.eu/pl/rower-elektryczny-retro
E-mail:
Program operacyjny Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020
Priorytet PROW:
VI. Zrównoważony rozwój terytorialny
Działanie PROW:
M19-Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS)
Termin i miejsce realizacji Termin realizacji projektu: maj 2019
Zasięg międzynarodowy - Polska
Koszt projektu
Całkowity koszt projektu:
50 000,00
w tym środki z UE:
50 000,00
z budżetu państwa:
0,00
z budżetu samorządów:
0,00
środki prywatne:
0,00
inne:
0,00

drukuj | wróć

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009