Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Baza projektów

Powrót do bazy projektów
Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
Operacja związana była z rozwojem działalności gospodarczej poprzez uruchomienie nowego obiektu w Łasku - klubu fitness. Zakupiono niezbędne wyposażenie, w tym maszyny, urządzenia oraz akcesoria do ćwiczeń fizycznych. Dodatkowo w klubie zatrudniono 3 osoby.


Efektywność energetyczna, Energia odnawialna, Innowacje, Przedsiębiorczość
Operacja umożliwiła wprowadzenie nowej, innowacyjnej działalności związanej z produkcją suszu jabłkowego. Wykonano roboty w zakresie budowy suszarni owoców wraz infrastrukturą techniczną. Dodatkowo obiekt został wyposażony w nowoczesne zautomatyzowane linie technologiczne i urządzenia. Energia cieplna i elektryczna wykorzystywana w procesie produkcji to w 100% energia odnawialna.


Edukacja i uczenie się przez całe życie, Efektywność energetyczna, Innowacje, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
Operacja zakładała utworzenie żłobka pn. „EmiLudki”, który pełni funkcję opiekuńczo-wychowawczą. Innowacyjne metody edukacyjne oraz nowoczesna baza dydaktyczna sprawiają, że dzieci przebywające pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej czują się komfortowo i bezpiecznie. Placówka ma również na uwadze ochronę środowiska, m.in. poprzez używanie sprzętu o wysokiej klasie energetycznej.


Aktywizacja społeczna, Innowacje, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość

Spółdzielnia socjalna została wzbogacona o nowy sprzęt do rozwoju branży gastronomicznej i ułatwiający organizację spotkań oraz imprez integracyjnych. Wnętrza jadalni zostały wyposażone w stoły i krzesła. Zakupiono też bufet do wydawania posiłków oraz wykonano remont pomieszczeń.Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
Operacja polegała na utworzeniu jednoosobowej firmy świadczącej usługi w zakresie tatuażu artystycznego. Kompleksowo wyposażone studio znajduje się na terenie gminy Połczyn – Zdrój.


Efektywność energetyczna, Innowacje, Krótkie łąńcuchy dostaw i rynki lokalne, Przedsiębiorczość
Projekt obejmował wykonanie inwestycji w zakładzie produkującym sery. Na dachu budynku produkcyjnego zainstalowano panele fotowoltaiczne. Ponadto zakupiono trzy nowoczesne linie technologiczne do produkcji sera tartego, topionego oraz konfekcjonowanego. Dzięki dokonanym inwestycjom w zakładzie  zmniejszono zużycie energii elektrycznej oraz zautomatyzowano procesy produkcyjne.


Ekologia, Innowacje, Przedsiębiorczość
Celem projektu była poprawa konkurencyjności poprzez wzrost wartości dodanej w obszarze produkcji rolnej. W zakładzie wdrożono innowacyjną technologię przechowywania i przygotowania do sprzedaży sadzonek roślin ozdobnych, z uwzględnieniem specyfiki procesu magazynowania, kondycjonowania, konfekcjonowania i ekspedycji sadzonek roślin.


Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
Projekt polegał na dostosowaniu pomieszczenia poddasza własnego domu o powierzchni 28 m² do utworzenia pracowni ceramicznej. Głównym profilem działalności jest ręczna produkcja przedmiotów ceramicznych takich jak: kubki, patery, ozdoby świąteczne, rzeźby, biżuteria itp. oraz organizacja warsztatów czy imprez okolicznościowych.


Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
Projekt polegał na dostosowaniu pomieszczenia w domu Beneficjentki w celu utworzenia pierwszego w regionie gabinetu terapii integracji sensorycznej. W gabinecie świadczone będą usługi polegające na diagnozie dziecka oraz zajęcia terapeutyczne. Dodatkowo te same usługi będą świadczone z dojazdem do dziecka. 


Aktywizacja społeczna, Innowacje, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
W ramach projektu powstał rower elektryczny Kosynier Speed, który  ma za zadanie bicie rekordów prędkości. To pierwszy tego typu model roweru na świecie, który łączy w sobie rzemiosło tradycyjne z nowoczesnymi technologiami. Rower ekologiczny będzie wyposażony w najnowszą technologię audiowizualną.


Wyświetlanie rezultatów od 1 do 10 z 24
Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009