Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Baza projektów

Powrót do bazy projektów
Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
Operacja związana była z rozwojem działalności gospodarczej poprzez uruchomienie nowego obiektu w Łasku - klubu fitness. Zakupiono niezbędne wyposażenie, w tym maszyny, urządzenia oraz akcesoria do ćwiczeń fizycznych. Dodatkowo w klubie zatrudniono 3 osoby.


Aktywizacja społeczna, Dziedzictwo kulturowe, kulinarne, Integracja społeczna, Turystyka
Dzięki realizacji operacji oficjalnie wystartowała Sieć Najciekawszych Wsi – innowacyjny produkt turystyczny, który pozwala odkryć w wiejskiej przestrzeni zjawiska nowe, nieoczekiwane i zaskakujące, a zarazem dostrzec oraz docenić to, co jeszcze pozostało z dawnych wiejskich krajobrazów i sposobów życia.


Aktywizacja społeczna, Innowacje, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość

Spółdzielnia socjalna została wzbogacona o nowy sprzęt do rozwoju branży gastronomicznej i ułatwiający organizację spotkań oraz imprez integracyjnych. Wnętrza jadalni zostały wyposażone w stoły i krzesła. Zakupiono też bufet do wydawania posiłków oraz wykonano remont pomieszczeń.Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
Operacja polegała na utworzeniu jednoosobowej firmy świadczącej usługi w zakresie tatuażu artystycznego. Kompleksowo wyposażone studio znajduje się na terenie gminy Połczyn – Zdrój.


Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Międzypokoleniowość
„Sprawny, aktywny, potrzebny – aktywizacja seniorów z gmin wiejskich na rzecz walki z wykluczeniem społecznym” to wyjątkowy projekt, który pomógł seniorom zrozumieć, że pomimo wieku, wciąż mogą być sprawni, aktywni i zaangażowani. Przedsięwzięcie realizowane było przez partnerów z gmin Dzierżoniów, Cekcyn, Gniewino i Gogolin. Cztery gminy i cztery oddalone od siebie województwa. Wiele podobnych problemów, ale i mnóstwo dobrych rozwiązań na rzecz walki z wykluczeniem społecznym seniorów.


Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Turystyka
Projekt polegał na zagospodarowaniu terenu przylegającego do nadbrzeża rzeki Łobżonka. Dzięki środkom unijnym dotychczas zaniedbane miejsce zyskało nową jakość, wpisując się w potrzeby lokalnej społeczności. Powstało miejsce rekreacji przyjazne środowisku oraz wspierające integrację i służące wypoczynkowi mieszkańców gminy Łobżenica. Projekt pozytywnie wpłynął na promocje gminy, szczególnie uwzględniając walory turystyczne i rekreacyjne.


Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
Projekt polegał na dostosowaniu pomieszczenia poddasza własnego domu o powierzchni 28 m² do utworzenia pracowni ceramicznej. Głównym profilem działalności jest ręczna produkcja przedmiotów ceramicznych takich jak: kubki, patery, ozdoby świąteczne, rzeźby, biżuteria itp. oraz organizacja warsztatów czy imprez okolicznościowych.


Aktywizacja społeczna, Integracja społeczna, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
Projekt polegał na dostosowaniu pomieszczenia w domu Beneficjentki w celu utworzenia pierwszego w regionie gabinetu terapii integracji sensorycznej. W gabinecie świadczone będą usługi polegające na diagnozie dziecka oraz zajęcia terapeutyczne. Dodatkowo te same usługi będą świadczone z dojazdem do dziecka. 


Aktywizacja społeczna, Innowacje, Przedsiębiorczość, Tworzenie miejsc pracy
W ramach projektu powstał rower elektryczny Kosynier Speed, który  ma za zadanie bicie rekordów prędkości. To pierwszy tego typu model roweru na świecie, który łączy w sobie rzemiosło tradycyjne z nowoczesnymi technologiami. Rower ekologiczny będzie wyposażony w najnowszą technologię audiowizualną.


Aktywizacja społeczna, Demografia, Integracja społeczna, Zaangażowanie zainteresowanych stron

Projekt polegał na organizacji konkursu, w którym poszukiwane były pomysły i inicjatywy poprawiające jakość życia na wsi, zgodnie z założeniami koncepcji smart villages (inteligentnych wsi). Nadesłane prace obejmowały zakresem tematycznym m.in. zarządzanie energią, ochronę środowiska, idee społeczeństwa obywatelskiego, komunikację między mieszkańcami wsi, kulturę oraz rolnictwo i gospodarkę żywnościową.Wyświetlanie rezultatów od 1 do 10 z 25
Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009