Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Unijni obywatele spożywają za mało owoców i warzyw
19.01.2012

Zgodnie z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzienne spożycie warzyw i owoców powinno wynieść od 400 do 800 gramów dziennie, najlepiej w formie około pięciu porcji dziennie, także w postaci soku lub innego przetworu.


Polska - unijny lider w produkcji jabłek
19.01.2012

Jabłka są najpopularniejszym owocem spożywanym w państwach unijnych – dopiero za nimi znajdują się banany, owoce cytrusowe oraz gruszki. Kraje unijne są nie tylko jednym z największych konsumentów jabłek na świecie ale także ich producentem. Do pierwszej unijnej piątki największych producentów zaliczają się Polska, Włochy, Francja, Niemcy oraz Hiszpania.


Program „Owoce w szkole”
19.01.2012

Program „Owoce w szkole” jest programem ogólnoeuropejskim, zapoczątkowanym w roku szkolnym 2009/2010. Celem nadrzędnym tej inicjatywy jest walka z otyłością wśród unijnych, najmłodszych uczniów oraz zachęcenie ich do spożywania owoców i warzyw.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009