Aktualności

Dla przyrody i ludzkości — COP 15. Historyczne porozumienie podpisane!
Wczorajszym wczesnym rankiem, podczas konferencji ONZ w sprawie bioróżnorodności COP 15 w Montrealu, Unia Europejska dołączyła do 195 państw, które podpisały historyczne „Globalne Ramy Bioróżnorodności Kunming-Montreal”. Te, zawierają globalne cele i…

Nowa wspólna polityka rolna od 1 stycznia 2023 r.
Komisja Europejska przedstawiła wniosek dotyczący reformy wspólnej polityki rolnej (WPR) w 2018 r., wprowadzając nowy sposób działania na rzecz modernizacji i uproszczenia unijnej polityki rolnej. Nowe przepisy dotyczące WPR zostały formalnie…

Zero zanieczyszczeń? Unijne cele na 2030 rok są w naszym zasięgu, wymagają jednak bardziej zdecydowanych działań
Zanieczyszczenie jest największą środowiskową przyczyną wielu chorób psychicznych i fizycznych oraz przedwczesnych zgonów. Narażone są szczególnie dzieci, osoby z pewnymi schorzeniami i osoby starsze. Dodatkowo, zanieczyszczenia są jednym z pięciu…

Wdrażanie inicjatyw związanych z rolnictwem węglowym – końcowe wyniki prac Grupy Tematycznej ENRD
Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) w 2022 roku powołała Grupę Tematyczną ds. rolnictwa węglowego, która zgromadziła przedstawicieli państw członkowskich i zainteresowanych stron w celu przedyskutowania możliwości zwiększenia…

Jak odpowiedzialnie gospodarować wodą w rolnictwie w czasach zmian klimatu? — publikacja
Zapraszamy do przeczytania poradnika „Ochrona zasobów wodnych i racjonalne gospodarowanie wodą w rolnictwie w kontekście zmian klimatu”, powstałego w ramach projektu realizowanego przez naszego partnera, Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.…

Jak używać nawozów, aby nie zanieczyszczać wód?
Zapraszamy do przeczytania broszury „Gospodarka nawozowa a ochrona wód”, wydanej przez naszego partnera, Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w ramach projektu o tym samym tytule.