Filmoteka

POLECANE FILMY

POZOSTAŁE FILMY

Mazowiecka wieś zaprasza - Osada Młynarza

Osada Młynarza to malownicze gospodarstwo agroturystyczne, położone w dolinie Skrwy, w małej wsi Radotki koło Płocka. W swojej ofercie ma zarówno pokoje, basen, saunę jak i wypożyczanie kajaków. Wzięło swoją nazwę od zabytkowego młyna, pochodzącego z drugiej połowy XIX w. Został on wybudowany w miejsce starszego młyna, który spłonął w latach 30 XIX w. Obiekt znajduje się w malowniczej dolinie Skrwy i z trzech stron otoczony jest rzeką. Dookoła rozpościerają się piękne widoki na pola i lasy. W skład Osady, niezmiennie od 200 lat, wchodzą zabudowania gospodarcze oraz dom młynarza. https://osadamlynarza.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Wypoczynek nad Bugiem

Gospodarstwo agroturystyczne "Wypoczynek nad Bugiem" to m.in. kajakarstwo, rejsy statkiem po rzece Bug, wspinaczka, a z atrakcji kulinarnych potrawy lokalne i regionalne wraz z grillem - wszystko nad samym Bugiem w otulinie Parku Krajobrazowego "Podlaski Przełom Bugu" tuż nieopodal miejscowości Serpelice. Klepaczew (bo tam znajdziecie tę oazę spokoju i bliskość wspaniałego Bugu) to piękna malownicza wieś, gdzie w ciszy i pięknych okolicznościach przyrody można aktywnie spędzić czas. http://www.wypoczyneknadbugiem.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Sielanka Raciąż

Gospodarstwo jest położone w przepięknej okolicy wśród lasów, łąk i pól. Na terenie znajduje się kilkanaście malowniczych stawów i oczek wodnych, tuż obok płynie rzeka Raciążnica. Ale to nie wszystko: Sielanka znajduje się w otulinie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Pólka-Raciąż. Jest to jedna z największych ostoi ptactwa na Mazowszu, nie bez przyczyny nazywana wśród miłośników natury Małą Biebrzą. To wszystko sprawia, że chętnie goszczą tam nie tylko miłośnicy koni i jeździectwa, ale również zapaleni przyrodnicy, ornitolodzy, fotografowie czy artyści. Okoliczna przyroda zachwyca, uspokaja, a czasem zaskakuje. Sielanka to miejsce z mnóstwem atrakcji, rodzinną, ciepłą atmosferą, smaczną domową kuchną i nie tylko! http://www.sielanka.com.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - U Ani

Gospodarstwo agroturystyczne "U Ani" to gospodarstwo położone na początku cichej wsi w regionie turystycznym Dolina Środkowej Wisły. Okolica urocza i spokojna: lasy, rzeki i pola, zachęcają do spacerów i wycieczek pieszych i rowerowych. Dom otacza piękny ogród z altanką, huśtawkami, placem zabaw z piaskownicą i basenem dla dzieci, oczkiem wodnym oraz grillem. Prowadzona jest tu uprawa roślin i hodowla zwierząt: krowy, trzoda chlewna, kucyki, kozy, owce wrzosówki. Promują rolnictwo zrównoważone, żywność z własnych upraw i hodowli jak najbardziej naturalną i jak najmniej przetworzoną, kontakt ze zwierzętami, z przyrodą, turystykę aktywną. Jeśli turysto chcesz zasmakować domowych wyrobów smalczyku, pasztetów, serów, przetworów owocowo-warzywnych, ziołowych, tradycyjnej zupy marchwianki, nauczyć się robienia np. sera czy syropków to zapraszamy do Ani! http://agrokaweczyn.com/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Wioska Pod Kogutem

W Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Kogutem” mają Państwo możliwość spędzenia wolnego czasu na łonie natury na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Goście mogą skorzystać z bardzo wielu atrakcji. Do dyspozycji gości: sala konferencyjna, restauracja, parking strzeżony, boisko sportowe, świetlica, dostęp do komputera i Internetu, sprzęt audio-video oraz DVD, gry planszowe, stały grill, zabezpieczone miejsce na ognisko, miejsce biwakowe, baseny dziecięce i młodzieżowe, staw z możliwością wędkowania, dużo zdrowego leśnego powietrza. Obiekt jest całkowicie bezpieczny, położony z dala od wielkomiejskiego zgiełku, dzieci mogą skorzystać z placu zabaw, jak również poobcować ze zwierzętami gospodarskimi w Mini Zoo. https://podkogutem.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - U Bursztyna

Niewielkie gospodarstwo agroturystyczne „U Bursztyna” posiada ogromny atut w postaci stworzonego na jego terenie Muzeum Kurpiowskiego w Wachu. Zgromadzono tu ponad 15 tysięcy eksponatów, reprezentujących prawie wszystkie dziedziny życia Kurpiów, podzielone na działy: tkactwo, bursztyniarstwo, stolarstwo, szewstwo, plecionkarstwo, w domu, w zagrodzie, bartnictwo, strój, kowalstwo, las, stajnia, rzemiosło i biblioteka kurpiowska. Ogromna ilość zgromadzonych rzeczy to ocalone przed zniszczeniem pamiątki codzienności i świętowania, a także rodzinne pamiątki darczyńców. Muzeum Kurpiowskie stanowi największą ekspozycję Kurpiowszczyzny z obszaru Kurpiów Zielonych. Najstarsze eksponaty pochodzą z początku XVII wieku (szwedzkie kule armatnie znalezione w Myszyńcu), a najmłodsze pochodzą z lat 70. XX wieku. Muzeum posiada bardzo bogatą ofertę edukacyjną, a niektóre zajęcia odbywają się z użyciem autentycznych eksponatów muzealnych − co jest możliwe tylko w muzeum prywatnym. Są to lekcje tematyczne, takie jak: kopanie bursztynu, obróbka kurpiowska bursztynu, wyrób kwiatów z bibuły, karty pocztówkowe i okolicznościowe, koronka frywolitka, len − czesanie, międlenie i tkanie, wyrób palm wielkanocnych, pisanek, zielarstwo ludowe, wiejskie zabawki, pranie i maglowanie, wyrób biżuterii, a także cieszące się coraz większym zainteresowaniem zajęcia z tradycyjnej kuchni regionalnej. https://modanamazowsze.pl/u-bursztyna/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Winnica Dwórzno

Winnica Dwórzno, przez wielu nazywana „mazowiecką Toskanią”, to największa winnica na Mazowszu i jedna z większych w kraju. Oddalona zaledwie 40 km od Warszawy zajmuje się produkcją tradycyjnych, wysokogatunkowych win gronowych oraz owocowych. Wina produkowane są naturalnymi, nieprzemysłowymi metodami, przy zastosowaniu nowoczesnej technologii i z ogromną dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Nad jakością naszych win czuwa jeden z najlepszych enologów w Polsce - Piotr Stopczyński. A to wszystko można poznać z bliska - zapraszamy na spacery, zwiedzanie, degustacje! https://www.winnica.dworzno.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Stadnina Koni w Nowej Wsi

Malownicza 14 hektarowa posiadłość znajduje się na obrzeżach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, pośród pól, łąk i lasów, ok. 110 km od Warszawy. Relaks, wypoczynek, zabawa - gwarantowane! Konkretnie? Organizowanie imprez integracyjnych i okolicznościowych, powożenie karetą lub bryczką do ślubu, wycieczki szkół i przedszkoli, organizacja kuligów, przejażdżki wozem taborowym w okolicznym plenerze, pikniki, ogniska, plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji, sala biesiadna do zabawy, karaoke, domki holenderskie do wynajęcia, nauka jazdy konnej w siodle, dla dzieci i dorosłych, dla zaawansowanych wyjazdy w teren, biwaki, obcowanie wśród wielu różnych zwierząt. Na życzenie – kuchnia polowa. Teren do zorganizowania szkoły przetrwania. Dla wytrwałych grzybobranie, dla cierpliwych wędkowanie... http://www.stadninamazowsze.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Siedlisko Leluja

"Godzinę drogi samochodem z Warszawy, z dala od zgiełku miasta znajduje się miejsce, w którym pojęcie nudy nie istnieje, a dzieci spędzają czas, pluskając się w wodzie lub w błotnym basenie, biegając z kozami i huśtając się na starej oponie. Nocleg w stodole, pyszna pomidorowa przy wielkim, starym, drewnianym stole. Mamy dla was pomysł na wakacje jak za dawnych czasów" Cytat za: https://ladnebebe.pl/siedlisko-leluja/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Młyn Gąsiorowo

Ośrodek Szkoleniowo – Integracyjny „Młyn Gąsiorowo” to autentyczna, dawna zagroda młynarska rozbudowana i przystosowana do współczesnych czasów. Specjalizuje się w organizacji wszelkich imprez firmowych, spotkań rodzinnych, szkoleń, konferencji, pikników integracyjnych, a także wycieczek szkolnych jednodniowych, zielonych szkół, ferii, kolonii, wczasów dla mamy z dzieckiem. Na terenie ośrodka: gospoda „Gąsiorówka”, pensjonat z miejscami noclegowymi, chata biesiadna, polana eventowa, zagroda edukacyjna, plac zabaw i parking dla samochodów osobowych i autokarów. http://mlyn-gasiorowo.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Wyświetlanie rezultatów od 71 do 80 z 174