|

Kolejne wydanie poradnika antykryzysowego dla obszarów wiejskich

Polecamy lekturę poradnika antykryzysowego dla obszarów wiejskich, który od początku pandemii wydaje  Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Przedstawiane są w nim bieżące regulacje, rekomendacje i akcje, łagodzące skutki pandemii COVID-19 dla gospodarki wiejskiej i wiejskich gospodarstw domowych.

Regulacje

Zasady bezpieczeństwa przedłużone do 28 marca 2021

W związku z rosnąca falą zachorowań na COVID-19 zasady bezpieczeństwa zostają przedłużone na terenie całego kraju i dodatkowo zaostrzone na terenie czterech województw.

Komunikat ARiMR w sprawie wniosków nierozpatrzonych z powodu z Covid-19

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi o niezwłoczne uzupełnienie wymaganej dokumentacji, w tym zwłaszcza wszelkiego rodzaju opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji publicznej.

Pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców dotkniętych COVID-19

Fundacja FDPA otwiera nabór wniosków na udzielenie pożyczek płynnościowych dla mikro-, małych i średnich firm, niezależnie od branż z siedzibą lub stałym miejscem wykonywania działalności gospodarczej na terenie województwa zachodniopomorskiego, które znajdują się w trudnej sytuacji w wyniku wystąpienia COVID-19 lub są nią zagrożone.

Rekomendacje

Seminarium on-line: Dobre Żniwa 2021

Stowarzyszenie Ekologiczno – Kulturalne ZIARNO zaprasza na doroczne spotkanie „Dobre Żniwa", które ze względu na pandemią odbędzie się on-line  w dniach 19 i 20 marca br.  w godzinach 17.00 - 21.00. Seminarium kierowane jest do rolników ekologicznych, przetwórców, sprzedawców, przedstawicieli kooperatyw i innych organizacji i stowarzyszeń oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Info Day – unijna polityka promocyjna 2021

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do udziału w dwudniowym webinarium „Info Day – unijna polityka promocyjna 2021", które odbędzie się 16-17 marca br.

E-learning dla obszarów górskich i podgórskich

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza do udziału w szkoleniu e-learningowym pn. „Profile działalności dedykowane dla obszarów górskich i podgórskich". Szkolenie odbędzie się w terminie 29.03-23.04.2021 roku na platformie edukacyjnej CDR O/Kraków www.cdrkursy.edu.pl.

Akcje

Konkurs dla kół gospodyń wiejskich o nagrodę małżonki Prezydenta RP

Konkurs jest organizowany jest przez kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  W ramach konkursu wyłonione zostaną najlepsze w Polsce koła gospodyń wiejskich, których działalność przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej. Zgłoszenia można przesyłać do 23 marca br.