Partnerzy KSOW

Eco-Gala

Forma prawna:
Grupa producentów

Adres siedziby:
lubelskie
Fabryczna 2
20-301 Lublin

Numer telefonu: 533-319-742
Adres e-mail: j.lukasik@gala.com.pl

Zasięg terytorialny:
regionalny

Priorytety PROW:

I. Transfer wiedzy i innowacje

  • Innowacje w łańcuchach żywności

II. Rentowność i konkurencyjność gospodarstw

  • Organizacje i zrzeszenia producentów rolnych

III. Organizacja łańcucha dostaw żywności

  • Skrócone łańcuchy dostaw żywności

Opis dotychczasowej działalności:

Od ponad siedmiu lat działamy na rzecz promocji regionu kultury ludowej produktów ekologicznych tradycyjnych i rekodzieła poprzez organizacje Targu Eco-Gala.

 

W każdą sobotę podczas Eco-GALI Targu Żywności i Rękodzieła mieszkańcy Lublina mogą zrobić zakupy bezpośrednio od rolnika lub wytwórcy. Produkty dostępne to warzywa owoce kasze oleje susze pieczywo nabiał wędliny wyroby cukiernicze rękodzieło i wiele innych.

W czasach masowej produkcji żywności i wciąż rosnącej liczbie alergii i nietolerancji mieszkańcy poszukują produktów wytworzonych bez użycia pestycydów. Eco-GALA to miejsce gdzie mogą znaleźć produkty o wysokiej jakości. Sprzedawcy wiedzą co oferują bo sami dbają o każdy etap produkcji. Krótki łańcuch dostaw to gwarancja jakości produktu i większy zysk dla producenta.

 

Eco-GALA powstała z miłości do produktu stworzonego z surowców lokalnie dostępnych z dbałością o środowisko. Eco-GALA to miejsce spotkań osób dbających o zdrowie swoje i innych to możliwość wymiany doświadczeń oraz nawiązania przyjaźni.

 

Początki były trudne ale dzięki wytrwałości i zaangażowaniu producentów a także naszemu przekonaniu że takie miejsce jest potrzebne Lublinianom wytrwaliśmy i chcemy dalej się rozwijać.

Zapraszamy wszystkich lokalnych rolników i twórców do skorzystania z możliwości sprzedaży swoich produktów podczas cosobotniej Eco-Gali.

Data rejestracji: 11.02.2021