Biblioteka

2017

Aktualny stan problematyki ochrony środowiska i zmian klimatu w sektorze rolnictwa

2017

Krajowe wyniki prac badawczych oraz działań szacowania oddziaływań w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu w sektorze rolnictwa

Broszura informacyjna, 2017

Wyjazd studyjny do Portugalii w celu wymiany wiedzy z zakresu klęsk żywiołowych ze szczególnym uwzględnieniem suszy

Broszura informacyjna operacji pn. „Wyjazd studyjny do Portugalii w celu wymiany wiedzy z zakresu klęsk żywiołowych ze szczególnym uwzględnieniem suszy"

Dr Mirosław Sienkiewicz, 2017

Poradnik dobrych praktyk higienicznych wytwarzania serów i innych produktów mleczarskich w farmerskim i rzemieślniczym przetwórstwie mleka

„Poradnik dobrych praktyk higienicznych wytwarzania serów i innych produktów mleczarskich w farmerskim i rzemieślniczym przetwórstwie mleka” opisuje w sposób syntetyczny zagadnienia bezpieczeństwa i higieny produkcji podczas farmerskiego i rzemieślniczego przetwórstwa mleka na sery i inne produkty mleczarskie.

Bohdan Kamiński, 2017

Puls Wsi, czyli Partycypacja Umacnia Lokalną Synergię Wsi

W publikacji zostały zaprezentowane przykłady dobrych praktyk, w tym ich „sprawcy” – liderzy i uczestnicy partycypacyjnych inicjatyw. Szczególna uwaga będzie poświęcona środkom wzmacniającym lokalną synergię – WARTOŚĆ DODANĄ uzyskaną dzięki zaangażowaniu lokalnych środowisk.

Janusz Dąbrowski, Edward Matuszak, 2017

Raport z realizacji operacji pn. „Zwiększenie efektywności doradztwa we wspieraniu innowacji w rolnictwie”.

Raport prezentuje badania przeprowadzone w wyniku realizacji projektu wdrażanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego, Oddział w Poznaniu w okresie od czerwca do października 2017 roku finansowanego przez KSOW w ramach operacji pn. „Zwiększenie efektywności doradztwa we wspieraniu innowacji w rolnictwie”.

Jego zadaniem była wstępna analiza roli systemu publicznego doradztwa rolniczego w procesie transferu wiedzy w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów w Polsce.

Iwona Derlatka, Leszek Leśniak, Andrzej Sowa, 2017

Komercjalizacja działalności LGD Studia przypadku

Komercjalizacja jako proces czy incydent w działalności lokalnych grup działania, w tym rybackich? To jest ważna kwestia i nią zajmuje się niniejsza publikacja. Celem tej publikacji jest wskazanie i prezentacja zidentyfikowanych przykładów działań o charakterze komercyjnym podejmowanych przez LGD/RLGD. Komercjalizacja nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnych w działalności LGD/RLGD, nie mniej jej „zwiastuny” wskazują na rodzący się nurt w myśleniu o przyszłości stowarzyszeń, które aktualnie korzystają ze środków funduszy unijnych na funkcjonowanie.

Bogdan Kaźmierczak, Iwona Marczak, Agata Szczurowska,Norbert Gajewski, 2017

Przywróćmy Wisłę

Publikacja stanowi formę promocji dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich z wykorzystaniem walorów przyrodniczych, krajobrazowych i turystycznych rzeki Wisły.

Publikacja oparta została na prezentowanych w czasie konferencji zagadnieniach  obejmujących: Potencjał Wisły w wymiarze przyrodniczym, kulturowym i gospodarczym; Produkty turystyczne i rekreacyjne rzeki Wisły;  Perspektywy rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich z wykorzystaniem potencjału rzeki Wisły;  Możliwości finansowania rozwoju obszarów wiejskich;

wzbogaconych o specjalistyczną wiedzę specjalistów i ekspertów z zakresu nauk przyrodniczych, kulturowych, rozwoju gospodarczego.

Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze”, red.Mikołaj Niedek, 2017

EKO-LIDERZY. Dobre praktyki projektów przyjaznychdla środowiska i klimatu

W publikacji przedstawiono spektrum projektów wyłonionych w ramach Konkursu „EkoLeader LGD”. Spośród siedemnastu przykładów dobrych praktyk, opisanych w niniejszej publikacji, Jury wyłoniło trzech laureatów, których projekty najbardziej odpowiadały celom Konkursu i ustalonym w regulaminie kryteriom ich oceny.

Red. Jolanta Wojciechowska, 2017

Sieci współpracy w turystyce wiejskiej.Stan obecny i nowe wyzwania

Publikacja poświęcona jest sieciom współpracy w turystyce wiejskiej, przedstawia zagadnienie ich organizowania i funkcjonowania, czyli analizę stanu obecnego, ale także określa nowe wyzwania w tym zakresie. Książka składa się z pięciu części obejmujących kolejno takie zagadnienia, jak: powiązania podmiotów, ich rola w sieciach współpracy, przykłady sieciowych produktów turystyki wiejskiej oraz sieci współpracy w Polsce i innych krajach.

Wyświetlanie rezultatów od 141 do 150 z 264