Biblioteka
POLECANE PUBLIKACJE
Wyznaczenie uzupełniających i nowych obszarów badawczych w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu w sektorze rolnictwa
Aktualny stan problematyki ochrony środowiska i zmian klimatu w sektorze rolnictwa
Krajowe wyniki prac badawczych oraz działań szacowania oddziaływań w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu w sektorze rolnictwa
Wyjazd studyjny do Portugalii w celu wymiany wiedzy z zakresu klęsk żywiołowych ze szczególnym uwzględnieniem suszy
Broszura informacyjna operacji pn. „Wyjazd studyjny do Portugalii w celu wymiany wiedzy z zakresu klęsk żywiołowych ze szczególnym uwzględnieniem suszy"
Poradnik dobrych praktyk higienicznych wytwarzania serów i innych produktów mleczarskich w farmerskim i rzemieślniczym przetwórstwie mleka
„Poradnik dobrych praktyk higienicznych wytwarzania serów i innych produktów mleczarskich w farmerskim i rzemieślniczym przetwórstwie mleka” opisuje w sposób syntetyczny zagadnienia bezpieczeństwa i higieny produkcji podczas farmerskiego i rzemieślniczego przetwórstwa mleka na sery i inne produkty mleczarskie.
Puls Wsi, czyli Partycypacja Umacnia Lokalną Synergię Wsi
W publikacji zostały zaprezentowane przykłady dobrych praktyk, w tym ich „sprawcy” – liderzy i uczestnicy partycypacyjnych inicjatyw. Szczególna uwaga będzie poświęcona środkom wzmacniającym lokalną synergię – WARTOŚĆ DODANĄ uzyskaną dzięki zaangażowaniu lokalnych środowisk.
Raport z realizacji operacji pn. „Zwiększenie efektywności doradztwa we wspieraniu innowacji w rolnictwie”.
Raport prezentuje badania przeprowadzone w wyniku realizacji projektu wdrażanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego, Oddział w Poznaniu w okresie od czerwca do października 2017 roku finansowanego przez KSOW w ramach operacji pn. „Zwiększenie efektywności doradztwa we wspieraniu innowacji w rolnictwie”.
Jego zadaniem była wstępna analiza roli systemu publicznego doradztwa rolniczego w procesie transferu wiedzy w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów w Polsce.
Komercjalizacja działalności LGD Studia przypadku
Komercjalizacja jako proces czy incydent w działalności lokalnych grup działania, w tym rybackich? To jest ważna kwestia i nią zajmuje się niniejsza publikacja. Celem tej publikacji jest wskazanie i prezentacja zidentyfikowanych przykładów działań o charakterze komercyjnym podejmowanych przez LGD/RLGD. Komercjalizacja nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnych w działalności LGD/RLGD, nie mniej jej „zwiastuny” wskazują na rodzący się nurt w myśleniu o przyszłości stowarzyszeń, które aktualnie korzystają ze środków funduszy unijnych na funkcjonowanie.
Przywróćmy Wisłę
Publikacja stanowi formę promocji dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich z wykorzystaniem walorów przyrodniczych, krajobrazowych i turystycznych rzeki Wisły.
Publikacja oparta została na prezentowanych w czasie konferencji zagadnieniach obejmujących: Potencjał Wisły w wymiarze przyrodniczym, kulturowym i gospodarczym; Produkty turystyczne i rekreacyjne rzeki Wisły; Perspektywy rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich z wykorzystaniem potencjału rzeki Wisły; Możliwości finansowania rozwoju obszarów wiejskich;
wzbogaconych o specjalistyczną wiedzę specjalistów i ekspertów z zakresu nauk przyrodniczych, kulturowych, rozwoju gospodarczego.
EKO-LIDERZY. Dobre praktyki projektów przyjaznychdla środowiska i klimatu
W publikacji przedstawiono spektrum projektów wyłonionych w ramach Konkursu „EkoLeader LGD”. Spośród siedemnastu przykładów dobrych praktyk, opisanych w niniejszej publikacji, Jury wyłoniło trzech laureatów, których projekty najbardziej odpowiadały celom Konkursu i ustalonym w regulaminie kryteriom ich oceny.