Filmoteka

POLECANE FILMY

POZOSTAŁE FILMY

Mazowiecka wieś zaprasza - Stadnina Koni w Nowej Wsi

Malownicza 14 hektarowa posiadłość znajduje się na obrzeżach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, pośród pól, łąk i lasów, ok. 110 km od Warszawy. Relaks, wypoczynek, zabawa - gwarantowane! Konkretnie? Organizowanie imprez integracyjnych i okolicznościowych, powożenie karetą lub bryczką do ślubu, wycieczki szkół i przedszkoli, organizacja kuligów, przejażdżki wozem taborowym w okolicznym plenerze, pikniki, ogniska, plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji, sala biesiadna do zabawy, karaoke, domki holenderskie do wynajęcia, nauka jazdy konnej w siodle, dla dzieci i dorosłych, dla zaawansowanych wyjazdy w teren, biwaki, obcowanie wśród wielu różnych zwierząt. Na życzenie – kuchnia polowa. Teren do zorganizowania szkoły przetrwania. Dla wytrwałych grzybobranie, dla cierpliwych wędkowanie... http://www.stadninamazowsze.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Siedlisko Leluja

"Godzinę drogi samochodem z Warszawy, z dala od zgiełku miasta znajduje się miejsce, w którym pojęcie nudy nie istnieje, a dzieci spędzają czas, pluskając się w wodzie lub w błotnym basenie, biegając z kozami i huśtając się na starej oponie. Nocleg w stodole, pyszna pomidorowa przy wielkim, starym, drewnianym stole. Mamy dla was pomysł na wakacje jak za dawnych czasów" Cytat za: https://ladnebebe.pl/siedlisko-leluja/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Młyn Gąsiorowo

Ośrodek Szkoleniowo – Integracyjny „Młyn Gąsiorowo” to autentyczna, dawna zagroda młynarska rozbudowana i przystosowana do współczesnych czasów. Specjalizuje się w organizacji wszelkich imprez firmowych, spotkań rodzinnych, szkoleń, konferencji, pikników integracyjnych, a także wycieczek szkolnych jednodniowych, zielonych szkół, ferii, kolonii, wczasów dla mamy z dzieckiem. Na terenie ośrodka: gospoda „Gąsiorówka”, pensjonat z miejscami noclegowymi, chata biesiadna, polana eventowa, zagroda edukacyjna, plac zabaw i parking dla samochodów osobowych i autokarów. http://mlyn-gasiorowo.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Mazowieckie Sioło Julianówka

Mazowieckie Sioło Julianówka zlokalizowane jest 50 km od Warszawy (7 km od Mińska Mazowieckiego). Otaczają je pola, piękne lasy oraz niewielu osobom znane Góry Łańcuchowe. Nie usłyszysz u nas hałasu pędzących dużą drogą aut. Do Twoich uszu docierał będzie za to szum drzew i śpiew ptaków. Jako jeden z dwóch obiektów na terenie województwa mazowieckiego jest wpisane na listę Hitów Turystyki Wiejskiej i należą do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. http://julianowka.com.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Latosowo

Przyjeżdżając do Latosowa znajdziesz się w świecie, w którym czas płynie własnym tempem. Niezależnie od pory roku czeka tu na Ciebie wiele rozrywek – latem przejażdżka zabytkowym wozem, wycieczki po okolicy czy ognisko, a zimą (choć nie tylko) sauna parowa, kąpiel w balii pod rozgwieżdżonym niebem… albo po prostu przeczytanie książki przy ciepłym kominku w przytulnej atmosferze. W ciszy i spokoju. Od sierpnia 2016 roku zaprasza agroturystyka należąca do organizacji turystycznej Wielki Gościniec Litewski z rekomendacją Slow Road! http://latosowo.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Gościniec Wiecha

Gościniec Wiecha to firma rodzinna założona w 1991r. Zapraszamy Państwa do Gościńca Wiecha – niezwykle urokliwego miejsca, nierozerwalnie związanego z polską kulturą ludową. Gościniec jest położony we wsi Kawęczyn, oddalonej o 30 km od Warszawy w kierunku południowym, zajmuje obszar o powierzchni 20ha. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych sadów mazowieckiej ziemi budynek Gościńca Wiecha został idealnie wkomponowany w bajeczny krajobraz. Przed jego gośćmi otworem stoją: stara zagroda chłopska z izbą etnograficzną, w której wypiekany jest chleb, dwa stuletnie wiatraki, kapliczka, młyn wodny, przestronne drewniane wiaty biesiadne (mieszczące 800 osób), kuźnia i stajnie ze zwierzętami. Wszystkie obiekty oraz ich otoczenie przystrojono oryginalnymi ozdobami, sprzętami i urządzeniami związanymi z tradycją staropolskiej wsi. Rozległy, oświetlony i ogrodzony teren Gościńca oferuje gościom niezliczone rozrywki: skansen, tereny leśne z danielami, stawy rekreacyjne, padok do jazdy konnej, boiska sportowe, place zabaw, scenę, tor autokrosowy z pojazdami, parkingi autokarowe oraz zaplecze sanitarne. https://www.gosciniec-wiecha.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Dwór Zaścianek

Dwór Zaścianek przez lata – z prywatnego domu (geograficznie na wschodnim końcu Mazowsza a właściwie już na Podlasiu), przerodził się w… no właśnie, sami zastanawiamy się, jak najlepiej nazwać, to czemu właściciele oddali się bez reszty. Pensjonat? Może to za mało. Hotel, to na pewno za dużo i jakoś do nich nie pasuje. Tak, to miejsce to po prostu Zaścianek. Tu poczujecie atmosferę staropolskiego dworu witani z prawdziwą polską serdecznością, posmakujecie smak domowej kuchni, w której używa się wyłącznie wiejskich produktów od lokalnych rolników oraz zatracicice się w pięknie dziewiczej, nadbużańskiej przyrody, jej niezmąconym spokoju i relikwiach czasu, który tam jakby się zatrzymał! http://dworzascianek.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Dwór Mościbrody

To, co najlepsze z polskiej kultury ziemiańskiej niespełna 100 km od Warszawy. Piękna przyroda, niecodzienna atmosfera, tradycyjna podlaska gościnność i smaki staropolskiej kuchni – brama zabytkowego folwarku Mościbrody pozostaje otwarta dla Gości od lat 40. XIX wieku. Poddany pieczołowitej renowacji Dwór zaprasza do odkrycia zarówno pełnych uroku i charakteru wnętrz, jak też komfortowo wyposażonych pokoi. W oficynie znajduje się recepcja, pokoje gościnne oraz warta osobnej opowieści Restauracja Dworska. W restauracyjnym menu królują tradycyjne staropolskie potrawy, wędliny, pasztety i mięsa własnego wyrobu oraz ryby z okolicznych stawów. Nieprzypadkowo Dwór Mościbrody leży na wyróżnionym Szlaku Kulinarnym Mazowiecka Micha Szlachecka. https://dwormoscibrody.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Dworek Nad Wkrą

Czy znasz w Polsce takie miejsca, takie domy, gdzie ciągłość tradycji nie została przerwana od kilku pokoleń? Gdzie na każdym kroku widać ślady rodzinnej przeszłości? Zapewne tak. Ale za każdym razem, gdy widzisz przygiętą do ziemi chatę lub stary drewniany dwór wśród równie starych drzew, zastanawiasz się: jakim cudem to przetrwało, kto tu mieszka? Zapraszamy Cię właśnie w takie miejsce - obrośnięte opowieściami o sowie z brzozowej altany, kłobukach i krasnalach, dziadkowej nalewce z wiśni i o tym, jak dziedziczka konia ratowała. http://dworeknadwkra.com/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Mazowiecka wieś zaprasza - Dom Nad Wierzbami

Ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne Dom nad Wierzbami to ciepły dom zbudowany ze stuletnich bali, doskonale wpisany w nadbużański pejzaż. Z działki jest bezpośredni dostęp nad rzekę. Jest też nowa inwestycja zwana "szarym domem". Dania kuchni polskiej, głównie regionalnej, także wegetariańskie i wegańskie. Na stole często gości ryba z miejscowej rzeki. Do przygotowania jedzenia używają produktów ekologicznych, fair trade oraz kupowanych od zaufanych rolników. https://domnadwierzbami.pl/​ Poznajcie miejsca, ludzi, zapachy i smaki - zaprasza Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich!

Wyświetlanie rezultatów od 71 do 80 z 167