Partnerzy KSOW

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie

Forma prawna:
Państwowa lub samorządowa jednostka organizacyjna

NIP:
9491774068

REGON:
000781351

Adres siedziby:
śląskie
ul. Szczekocińska 31
42-235 Lelów

Numer telefonu: /34/3550047 kom. 663442881
Strona WWW: goklelow.pl
Adres e-mail: goklelow@gmail.com

Zasięg terytorialny:
lokalny

Priorytety PROW:

I. Transfer wiedzy i innowacje

  • Innowacje społeczne i organizacyjne

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Tożsamość i integracja społeczna
  • Dostęp do rynku pracy/ podnoszenie kwalifikacji

Opis dotychczasowej działalności:

Działalność Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie opiera się na organizowaniu imprez kulturalno – rozrywkowych, a także realizowaniu działań na rzecz społeczności lokalnej, przy zaangażowaniu i współpracy władz gminy, mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz sponsorów.

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie może pochwalić się bardzo szeroka i bogatą ofertą kulturalna skierowaną do szerokiej grupy odbiorów dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów.

Prowadzone są zajęcia wokalno- instrumentalne, taneczne i teatralne, plastyczne oraz sportowe. Działa Dziecięca i Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Zespoły wokalno-instrumentalne, Zespół folklorystyczny. Organizowane są również wystawy, wernisaże, konkursy, warsztaty, przeglądy, spotkania, projekcje filmowe. Organizowane są spotkania dla mieszkańców, organizacji pozarządowych, oraz firm zewnętrznych.

Od 14 lat organizuje Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej "Święto Ciulimu-Czulentu" Lelowskie Spotkania Kultur, który jest jednym z najważniejszych i największych wydarzeń tego typu w Polsce. Festiwal „Święto Ciulimu - Czulentu” ma przypominać wspólną historię Polaków i Żydów, pokazuje przenikanie się kultur, uczy tolerancji i wzajemnego zrozumienia.

W ramach tego festiwalu prezentowania jest kultura polska i żydowska: muzyka, taniec, tradycje, potrawy, a także regionalna kultura polska przede wszystkim z terenów ziemi lelowskiej. Unikatową wartością tego festiwalu jest uczestniczenie w nim chasydów związanych z Lelowem przez urodzonego i pochowanego tutaj cadyka Dawida Bidermana.

GOK jest także organizatorem imprezy o zasięgu ogólnopolskim Rocznicy Bitwy pod Mełchowem, a także organizuje szereg imprez kulturalnych o zasięgu regionalnym, powiatowym i gminnym.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie może pochwalić się bogatym dorobkiem kulturalnym i szerokim zakresem działań, dotyczących nie tylko społeczności lokalnej, ale także współpracy regionalnej, krajowej, a nawet międzynarodowej.

Data rejestracji: 11.01.2017