Partnerzy KSOW

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Forma prawna:
Jednostka samorządu terytorialnego

NIP:
5730108273

REGON:
000576740

Adres siedziby:
śląskie
ul. Ogińskiego 13a
42-200 Częstochowa

Numer telefonu: 34 324 46 51
Strona WWW: www.rok.czestochowa.pl
Adres e-mail: rok@rok.czestochowa.pl

Zasięg terytorialny:
regionalny

Priorytety PROW:

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Tożsamość i integracja społeczna
  • Usługi publiczne (transport, kultura, edukacja, zdrowie)

Opis dotychczasowej działalności:

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie realizuje wiele działań z zakresu edukacji kulturalnej zarówno w swojej siedzibie jak i w terenie (Jednostki Kultury w północnym subregionie woj. śląskiego). Zadania te

opieramy na wzajemnej współpracy i partnerstwie. Pracownicy Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie posiadający specjalistyczne wykształcenie oraz duże doświadczenie zawodowe wspierają m. in. merytorycznie Instytucje w terenie w zakresie programowym, szkoleniowym, edukacyjnym oraz logistycznym i finansowym.

Pracownicy merytoryczni od października 2015 r. realizują autorski projekt "Mobilny Uniwersytet Kultury i Sztuki".

Projekt obejmuje swoim zasięgiem 7 programów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów mieszkańców gmin województwa śląskiego. Programy są realizowane w następujących dziedzinach: film, fotografia, kultura ludowa, plastyka, grafika komputerowa, teatr i muzyka. MUKiS jest również projektem animacyjnym, stymulującym kreatywność i aktywizującym twórczo uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i społeczne.

Jesteśmy również organizatorem imprez plenerowych, m. in.: Jura ROK Festiwal (dotychczas odbyły się dwie edycje: w Olsztynie i w Niegowie, w 2017 r. planowana jest edycja w gminie Kłomnice. Kolejne gminy

również wyraziły chęć współorganizacji w następnych latach), Jurajski Festiwal Sztuki i Wina (w odpowiedzi na propozycję współpracy wójta Gminy Olsztyn w 2016 r. odbyła się pierwsza edycja, w tym roku planowana jest kolejna), Dni Europejskiej Kultury Ludowej (dotychczas 17 edycji).Tego typu spotkania pozwalają Zespołom Folklorystycznym z naszego subregionu zaprezentować swój dorobek artystyczny szerszemu gronu widzów. Zapraszając zespoły z Polski czy z zagranicy umożliwiamy wymianę doświadczeń oraz integrację ponad pokoleniową.

Data rejestracji: 09.02.2017