Partnerzy KSOW

Nadleśnictwo Narol

Forma prawna:
Państwowa lub samorządowa jednostka organizacyjna

NIP:
7930002244

Adres siedziby:
podkarpackie
ul. Bohaterów Września 1939 r. nr 38
37-610 Narol

Numer telefonu: 16 632 53 50
Adres e-mail: narol@krosno.lasy.gov.pl

Zasięg terytorialny:
regionalny

Priorytety PROW:

IV. Wzmacnianie ekosystemów

  • Zachowanie różnorodności biologicznej

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Budowanie marki terytorialnej
  • Przedsiębiorczość/ pozarolnicze miejsca pracy

Opis dotychczasowej działalności:

Nadleśnictwo Narol zarządza w imieniu Skarbu Państwa lasami państwowymi na powierzchni 15914 ha, położonymi na Roztoczu Środkowym i Południowym oraz w Kotlinie Sandomierskiej, w zlewni rzeki Tanew. Grunty zarządzane przez Nadleśnictwo Narol położone są w północno-wschodniej części województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim, w gminach: Cieszanów, Horyniec Zdrój, Narol oraz mieście Narol. Nadleśnictwo Narol realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach POIŚ na lata 2007 – 2013, PROW 2007 – 2013.

Nadleśnictwo Narol współpracuje z wieloma instytucjami w dziedzinie edukacji leśnej i ochrony przyrody. Jedną z najważniejszych form edukacji leśnej społeczeństwa są ścieżki przyrodniczo - dydaktyczne. Tworzenie ścieżek ma na celu przybliżenie społeczeństwu piękna i bogactwa przyrody. Aktualnie na terenie Nadleśnictwa znajdują się dwie takie ścieżki:

„Bukowy Las pod Narolem" - prowadzi przez rezerwat przyrody „Bukowy Las" i położona jest na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej.

Ścieżka pokazuje różnorodność zbiorowisk roślinnych, flory i fauny oraz przybliża zasady prowadzenia gospodarki leśnej. Na trasie ścieżki rozmieszczone są 4 tablice przystankowe oraz urządzone są 2 miejsca wypoczynkowe. Poszczególne przystanki poświęcone są różnym formom buczyny karpackiej z towarzyszącymi im gatunkami roślin.

„Kobyle Jezioro" - prowadzi przez torfowiskowy rezerwat przyrody „Źródła Tanwi" i leży na terenie Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego.

Zalecany ubiór sportowy i buty terenowe, ewentualnie lornetka do obserwacji ornitologicznych. Usytuowanie ścieżki w rezerwacie podnosi jej walory poznawcze ze względu na różnorodną roślinność, zarówno bagienną charakterystyczną dla torfowiska przejściowego i wysokiego, jak i typową dla siedlisk świeżych oraz ukazuje jej bogatą faunę i florę. Wzdłuż ścieżki ustawiono 8 tablic przystankowych.

Nadleśnictwo Narol posiada potencjał do wykorzystania jako partner KSOW.

Data rejestracji: 02.02.2018