Partnerzy KSOW

Małopolskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego

Forma prawna:
Organizacja pozarządowa (m.in.: stowarzyszenia, fundacje, KGW, OSP)

NIP:
6762310883

REGON:
120155416

Adres siedziby:
małopolskie
ul. Rajska 1
31-124 Kraków

Numer telefonu: 601513643
Strona WWW: www.msrr.pl
Adres e-mail: biuro@msrr.org.pl

Zasięg terytorialny:
regionalny

Priorytety PROW:

I. Transfer wiedzy i innowacje

  • Innowacje w ochronie środowiska
  • Transfer wiedzy
  • Doradztwo rolnicze

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Tożsamość i integracja społeczna
  • Usługi publiczne (transport, kultura, edukacja, zdrowie)

Opis dotychczasowej działalności:

Celem powołanego do życia w 2005 roku MSRR zgodnie ze Statutem jest opracowywanie programów, prowadzenie działalności edukacyjnej oraz współpraca z innymi instytucjami m.in. w poniższych dziedzinach: rozwoju przedsiębiorczości, rozwoju wsi polskiej, edukacji i wychowania dzieci i młodzieży, kultury i nauki, sportu i turystyki, ochrony środowiska, promocji rodziny, bezrobocia, wyrównywania szans osób niepełnosprawnych, współpracy ponadregionalnej.

Stowarzyszenie w ciągu ostatnich 4 lat skupiło się na prowadzeniu projektów związanych z edukacją ekologiczną Małopolan. Realizowany w II edycjach projekt “Dzisiaj eko-dzieciaki, jutro eko-liderzy” polegał na organizacji zajęć terenowych dla dzieci na obszarach szczególnie chronionych oraz na prezentacji całych cykli życia wybranych zasobów w naturalnym środowisku. Spotkania połączone z siłą merytorycznego, profesjonalnie przygotowanego przekazu wraz z aktywnym udziałem dzieci w zajęciach stały się elementem trwałego, pozytywnego śladu w konstruowaniu zachowań i postaw dzieci w procesie ogólnorozwojowym. Za realizację tego projektu Stowarzyszenie zostało uhonorowane nagrodą #ekolidera 2017 województwa małopolskiego w kategorii #ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu edukacji ekologicznej.

W 2018 roku Stowarzyszenie przeprowadziło projekt „Małe owady o wielkim znaczeniu czyli dlaczego bez pszczół nie ma życia?” adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W ramach projektu odbywały się warsztaty stacjonarne prowadzone przez specjalistę pszczelarza oraz wizyty w pasiekach. Dzięki udziałowi w zajęciach ponad 700 dzieci miało możliwość poznania fascynującego świata pszczół.

Stowarzyszenie jest dojrzałą organizacją o uznanej pozycji w Małopolsce, uzyskującą wsparcie ze środków publicznych dla realizacji swoich projektów poszukującą partnerów do realizacji projektów prospołecznych, najchętniej na terenach wiejskich i obszarach przyrodniczo chronionych.

Data rejestracji: 10.01.2020