Partnerzy KSOW

STOWARZYSZENIE 50+

Forma prawna:
Organizacja pozarządowa (m.in.: stowarzyszenia, fundacje, KGW, OSP)

NIP:
7743226998

REGON:
363663067

Adres siedziby:
mazowieckie
ul. Sierpecka 31
09-210 Drobin

Numer telefonu: 505 207 709
Adres e-mail: plus50.drobin@onet.pl

Zasięg terytorialny:
lokalny

Priorytety PROW:

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Tożsamość i integracja społeczna
  • Ekonomia społeczna i ekonomia doświadczeń

Opis dotychczasowej działalności:

Stowarzyszenie 50+ w Drobinie obecnie liczy 62 członków, w ramach swojej działalności wśród seniorów w roku 2017 zorganizowaliśmy; spotkanie z okazji Dnia Kobiet, wycieczkę dwudniową w dniach 24-25 czerwca do Zamku Książ ,Wałbrzycha i Wrocławia w której wzięło udział 36 osób oraz jednodniową w dniu 5 sierpnia do Ciechocinka na koncert oper i operetek w której wzięło udział 41 osób.

Ponadto braliśmy udział w imprezach cyklicznych organizowanych przez UMiG tj. Dni Drobina oraz dożynki Powiatowe i Gminne w Drobinie. W okresie 13 września do 13 października przy współpracy z Centrum Innowacyjnego Biznesu SYNTECO zorganizowano kurs komputerowy „KLIK-MAZOVIA-KLIK 2.0” w którym udział wzięło 12 osób. Kurs był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Społecznego RPO Województwa Mazowieckiego.

W dniu 7 października w restauracji „Magia Smaku” zostało zorganizowane spotkanie członków Stowarzyszenia z okazji „Dnia Seniora”. W spotkaniu oprócz członków Naszego Stowarzyszenia udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz MiG Drobin , Przewodniczący Rady Miejskiej w Drobinie , Radni Powiatu Płockiego , Prezes Koła Emerytów ZNP , Kierownik Domu Dziennego Pobytu „SENIOR+”

Od października 2017 roku część członków naszego Stowarzyszenia uczęszcza na zajęcia Powiatowego Płockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drobinie

W okresie świątecznym zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek, materiałów pielęgnacyjnych, ubrań i artykułów do rysowania dla dzieci ZOL Kraszewo Czubaki.

Celami działania organizacji jest:

1. Upowszechnianie w społeczeństwie akceptacji wieku starszego jako naturalnego okresu życia, z którego doświadczenia i umiejętności czerpią młodsze pokolenia.

2.Rozwijanie w świadomości społecznej potrzeby tworzenia struktur służących zagospodarowaniu aktywności życiowej i społecznej ludzi wchodzących w wiek emerytalny.

3. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Data rejestracji: 08.03.2018