Partnerzy KSOW

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Bożego Ciała w Oleśnie

Forma prawna:
Inne niż wyżej wymienione

NIP:
5761195913

REGON:
040074591

Adres siedziby:
opolskie
Kościelna 1
46-300 Olesno

Numer telefonu: 34 358 2070
Strona WWW: www.parafia-olesno.pl
Adres e-mail: parafia@olesno.pl

Zasięg terytorialny:
lokalny

Priorytety PROW:

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Odnowa wsi

Opis dotychczasowej działalności:

Parafia pw. Bożego Ciała w Oleśnie czyni starania, aby dbać o dobro Parafii i jej parafian, mieszkańców Olesna jak również osób odwiedzających nasze kościoły, w tym sanktuarium św. Anny w Oleśnie. Od lat Parafia jest Beneficjentem środków zewnętrznych pochodzących ze źródeł krajowych jak i unijnych. Parafia posiada doświadczenie m.in. przy realizacji następujących projektów:

- Nazwa: „Wykonanie systemu instalacji przeciw pożarowej w XVI w. drewnianym Kościele św. Anny w Oleśnie”, miejsce – Olesno, termin realizacji: I-XII 2009, RPO WO 2007-2013.

Projekt polegał na wykonaniu zewnętrznej instalacji przeciw pożarowej w XVI w. drewnianym kościele św. Anny w Oleśnie, obiektu będącego pod ścisłą ochroną konserwatorską. Celem realizacji projektu był wzrost ochrony przeciwpożarowej w obiekcie. Kościół wpisano na listę 100 pomników historii z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości.

- Nazwa: „Remont pokrycia dachu Kościoła św. Rocha w Grodzisku”, miejsce – Grodzisko, termin realizacji porównywalnej operacji: I-XII 2012, PROW 2007-2013, Projekt polegał na wykonaniu i wymianie pokrycia dachowego w XVII wiecznym drewnianym kościele pw. Św. Rocha w Grodzisku, który został wzniesiony przez ówczesnych mieszkańców w dziękczynieniu za ocalenie miasta od epidemii dżumy.

- Nazwa: „Olesno, drewniany Kościół św. Anny (XVI), prace remontowo - konserwatorskie przy konstrukcji budynku, konserwacja dzieł sztuki wnętrza Kościoła - I etap” miejsce – Olesno, termin realizacji: III-IX 2019. Rozpoczęcie proces konserwacji i zabezpieczenia Św. Anny, wraz z jego unikatowym wyposażeniem, przed postępującym procesem korozji biologicznej elementów drewnianych – na potrzeby zachowania zabytku. I etap jest związany z wykonaniem kompleksowego remontu kościoła: podmurówki, ścian zewnętrznych, dachu, podcieni (sobót), elementów konstrukcyjnych, stolarki okiennej i drzwiowej, a także wykonania konserwacji dzieł sztuki wnętrza kościoła.

Data rejestracji: 16.01.2020