Partnerzy KSOW

Stowarzyszenie Kobiet Gminy Gać

Forma prawna:
Organizacja pozarządowa (m.in.: stowarzyszenia, fundacje, KGW, OSP)

NIP:
7941793373

REGON:
180504749

Adres siedziby:
podkarpackie
Gać 275 A
37-207 Gać

Numer telefonu: Justyna Łyszczarz
Strona WWW: brak
Adres e-mail: justynastanko@poczta.onet.eu

Zasięg terytorialny:
lokalny

Priorytety PROW:

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Tożsamość i integracja społeczna
  • Budowanie marki terytorialnej

Opis dotychczasowej działalności:

Stowarzyszenie realizuje swe cele przez m.in:

1. Prowadzenie działalności integrującej członków Stowarzyszenia poprzez aktywność np. kulturalną, rekreacyjną itp.

2. Działalność edytorską i wydawniczą.

3. Działalność kulturalno-oświatową wspierającą realizację celów Stowarzyszenia.

 

Stowarzyszenie w latach 2010-2011 realizowało projekt dla 100 mieszkańców Gminy Gać o nazwie: Tradycje ludowe integrują pokolenia” złożonego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Kwota dotacji to 50 000,00 zł. W ramach projektu przeprowadzono warsztaty wikliniarskie, kulinarne, tkactwa oraz rękodzieła ludowego. W projekcie brała udział przede wszystkim młodzież oraz osoby dorosłe na zasadzie wymiany doświadczeń międzypokoleniowej.

 

Członkowie Stowarzyszenia stale współuczestniczą i imprezach plenerowych i lokalnych, gdzie wystawiane są stoiska wystawiennicze z jadłem regionalnym.

 

W 2013 roku zrealizowało ponadto projekt w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektu z PROW o nazwie: Organizacja imprezy kulturalnej związanej z promocją lokalnych walorów pn. „Lokalne obrzędy i tradycje kulinarne”. Było to przedsięwzięcie dostępne dla ogółu społeczności lokalnej. Impreza miała na celu prezentację lokalnych walorów takich, jak potrawy regionalne i obrzędy ludowe charakterystyczne dla naszego regionu. Polegała na prezentacji przez poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich (gdzie przedstawiciele Kół są przedstawicielami Stowarzyszenia) wcześniej przygotowanych potraw regionalnych, przeprowadzeniu konkursów oraz występów dla publiczności. Wartość realizowanego projektu to 6 764,40 zł.

Data rejestracji: 05.02.2018